مهمترین عوامل سردرد

۱۳۹۰/۰۴/۰۴ - ۱۳:۱۴ - کد خبر: 29577
مهمترین عوامل سردرد
سلامت نیوز : واکنش های آلرژیک به گرده های گیاهان، گرد و غبار، پوسته های حیوانی، قارچ ها و نیز غذاها، باعث انسداد سینوسها و در نتیجه سردرد می شوند.
 دکتر سید حسام الدین نبوی زاده عضو هیآ ت علمی این دانشگاه ضمن بیان این مطلب ، افزود: سردرد یکی از مشکلات عمده جهان است که هر ساله  هزینه بالایی برای ویزیت و درمان به مردم، تحمیل می کند.
وی تصریح کرد: در اکثر موارد سردرد به علت فشارهای عصبی است و به راحتی درمان می شوند؛ اماسردردهای طولانی، تکرار شونده، سردردهای همراه با تهوع، تب و یا سردردهایی که با میزان مصرف بالای داروهای ضد درد تسکین می یابند، احتیاج به ویزیت پزشک دارند.
این فوق تخصص آسم، آلرژی و ایمونولوژی با بیان اینکه در مواردی که علل آلرژیک باعث سردرد شود،  تاکید کرد: درمان زمینه ای علل آلرژیک می تواند باعث رهایی از درد سینوسی برای مدت طولانی شود. همچنین درمان های به کار رفته شامل آنتی هیستامین ها، ضد احتقان ها، استروئیدهای داخل بینی و کرومولین نیز می تواند در رفع این نوع سردرد موثر باشد.
دکتر نبوی زاده  با اشاره به اینکه گاهی ایموتراپی نیز ممکن است موثر باشد و همچنین فرد باید تلاش کند از عامل حساسیت زا دوری نماید، گفت: آلرژی غذایی می تواند شروع کننده سردردهای میگرنی شود که با محدود کردن و اجتناب از آنها، فرد بهبودی را تجربه می کند.
وی افزود: مواد افزودنی به غذاها از جمله مونوسدیم گلوتامات، تیرامین موجود در پنیر، فنیل اتیل امین موجود در شکلات و شیرین کننده مصنوعی آسپارتام از جمله دیگر عوامل ابتلا به سردرد است.
نبوی زاده با اشاره به اینکه سردردهای خوشه ای نیز در بعضی مواقع با عوامل آلرژیک مرتبط است، گفت: شناسایی این عوامل می تواند زمینه ساز بهبودی فرد شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.30685s, 18q