عارضه ناباروری در مردان سیگاری بیشتر است

۱۳۹۰/۰۴/۰۵ - ۱۲:۱۵ - کد خبر: 29625
سلامت نیوز : استعمال دخانیات باعث تغییر شکل سلولهای جنسی در مردان شده و همچنین ناباروری جنسی در مردان سیگاری نیز متداول‌تر از افراد غیر سیگاری است.
به گزارش مهر، مسئول دبیرخانه کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت با اشاره به اینکه مصرف هر یک نخ سیگار، 5/5 دقیقه از عمر انسان می کاهد، اظهار داشت:‌ طبق تحقیقات سازمان جهانی بهداشت در هر ‌5 ثانیه یک نفر در دنیا به علت استعمال دخانیات جان خود را از دست می‌دهد.

مهندس خدیجه محصلی افزود: استعمال دخانیات باعث از بین بردن پروتئین‌های انعطاف دهنده پوست شده و همچنین باعث تحلیل بردن ویتامین آ و محدود کردن جریان خون در عروق پوست می شود به نحوی که پوست افراد سیگاری معمولا خشک و دارای خطوط و چین خوردگی‌های ریزی در اطراف لب ها و چشم ها است.

به گفته وی، استعمال دخانیات در دوران بارداری می‌تواند باعث افزایش خطر زایمان نوزاد با وزن کم و بروز مسایل بهداشتی در آینده شود.

محصلی تصریح کرد: افراد سیگاری ‌٣ برابر بیش از افراد غیر سیگاری به عفونت گوش میانی دچار می‌شوند و ‌٥/١ مرتبه بیشتر از افراد غیر سیگاری در معرض خطر از دست دادن زودرس دندانها هستند.

مسئول دبیرخانه کشوری کنترل دخانیات تأکید کرد: استخوانهای افراد سیگاری تراکم خود را از دست داده و به راحتی شکسته می‌شود همینطور زمان التیام یافتن و جوش خوردن آنها پس از شکستگی تا ‌٨٠ درصد افزایش پیدا می‌کند.

محصلی خاطرنشان کرد: بیماریهای قلبی عروقی ناشی از استعمال دخانیات بیش از ‌٦٠٠ هزار نفر را در سال در کشورهای توسعه یافته از بین می‌رود استعمال دخانیات باعث افزایش ضربان قلب، بالا رفتن فشار خون، افزایش خطر ابتلا به فشار خون بالا و گرفتگی عروق و نهایتا ایجاد حمله قلبی و سکته می‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.75541s, 19q