نوشیدن آب هندوانه با کمی گلاب گرمازدگی را بهبود می بخشد

۱۳۹۰/۰۴/۰۷ - ۰۸:۴۸ - کد خبر: 29666
نوشیدن آب هندوانه با کمی گلاب گرمازدگی را بهبود می بخشد
سلامت نیوز : نوشیدن آب هندوانه با کمی گلاب برای افرادی که در تابستان دچار گرمازدگی می شوند، بسیار مفید است. ضدعفونی کننده بدن و در واقع پاک کننده روده ها است.
علیرضا ابوالفضلی كارشناس تغذیه  در خصوص فواید و ارزش غذایی میوه هندوانه اظهارداشت: هندوانه خواص بسیاری دارد و به نوعی ضد عفونی كننده بدن و پاک کننده روده ها است.
وی افزود: هندوانه با داشتن بیش از90% آب، برای رفع تشنگی بسیار مناسب است برای کسانی که ناراحتی کلیه دارند، بسیار مؤثر بوده و با نوشیدن آب هندوانه و آب به مقدار زیاد، می توانند این مشکل را از به راحتی از بین ببرند.
این کارشناس تغذیه تصریح كرد: هنداونه به خاطر داشتن ویتامینC و ویتامینA و بتاکاروتن و  لیکوپین ، صدماتی را که در اثر استرس، استعمال دخانیات، سموم محیطی و داروها وارد می شود کاهش می دهد.
به گفته ابوالفضلی، مصرف هندوانه ابتلا به خیلی از امراض مثل سفت و سخت شدن دیواره سرخرگ، سرطان (خصوصا سرطان پروستات) و امراض دوران پیری مثل آلزایمر و پارکینسون را کاهش می دهد زیرا علت این امراض رادیکال های آزاد هستند كه ویتامین های هندوانه خطر حمله آنها را به بدن تضعیف می کنند.  
گفتنی است، صد گرم هندوانه دارای 30 کیلو کالری ، 4/0 گرم پروتئین ، 2/0 گرم چربی، 4/6 گرم قند ، 3/0 گرم فیبر، 1 میلی گرم سدیم، 7 میلی گرم کلسیم ، 100 میلی گرم پتاسیم، 7 میلی گرم ویتامینC و 590 واحد بین المللی ویتامین A است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.75445s, 18q