مصرف قهوه برای بیدار ماندن مناسب نیست

۱۳۹۰/۰۴/۰۷ - ۱۲:۵۰ - کد خبر: 29716
سلامت نیوز :دكتر مسعود كیمیاگر گفت:مصرف قهوه برای بیدار ماندن فرد در شب مناسب نیست زیرا باعث می شود كه فرد تمركز مناسبی نداشته و با اختلالات خواب در صبح روبرو شود.
دكتر مسعود كیمیاگر متخصص تغذیه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: هنگامیكه صبح از خواب برمی خیزیم مصرف قهوه می تواند باعث باز شدن چشم ها یعنی بیدار شدن خود و تمركز بیشتر شود.

كیمیاگر خاطر نشان كرد: مصرف قهوه در شب برای بیدار نگه داشتن فرد مناسب و خوب نخواهد بود زیرا باعث می شود تمركز مناسب و درستی نداشته و با اختلالات خواب در صبح روبرو شویم.

این متخصص عنوان كرد: خواب خوب قبل از ساعت 12 شب مناسب بوده و استراحت و آرامش بین 7 تا 8 ساعت مناسب است.

وی افزود: افرادی كه شب ها بیدار مانده و بعد از ساعت 12 شب می خوابند باید توجه داشته باشند كه این خواب به آنها آرامش نخواهد داد چرا كه بدن افراد به سیستم شب و روز عادت داشته یعنی بدن ساعت بیولوژیكی داشته و نوسانات شب و روز برای فرد مهم است.

كیمیاگر خاطر نشان كرد: برای خواب مناسب بهتر است فرد دیر هنگام نخوابیده تا بتواند استراحت و آرامش مناسبی داشته باشد.

مصرف قهوه در بعضی افراد باعث تپش قلب و بی قراری می شود

كیمیاگر در ادامه افزود: مصرف قهوه در روز به اندازه 2 تا 3 فنجان مناسب است كه البته این مقدار برای افرادی كه با مصرف آن دچار تپش قلب و بی قراری می شوند مناسب نیست و باید كم مصرف كرده و یا قهوه را رقیق كرده مصرف كنند.

وی گفت: در كشور ما چای نوشیدنی بهتری نسبت به قهوه است زیرا چای ملایم تر از قهوه بوده و می توان آن را به دفعات بیشتری مصرف كرد.

وی تاكید كرد: چون مصرف قهوه بر روی قلب بعضی از افراد تاثیر گذاشته و موجب تند شدن ضربان های قلب و بی قراری می شود این دسته از افراد بهتر است بیشتر چای ملایم و به دفعات مصرف كنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
رقیه
سلام ممنون بابت مطالب خوبتون،من تازه فارغ التحصیل شدم،اوایل شبای امتحان با چایی بیدار می موندم اما کم کم نسبت به چایی مقاوم شدم و به ناچار به قهوه رو اوردم،بعد از یه مدت دوز قهوه ام هم بالا رفت حالا دیگه به خوردنش عادت کردم،یا بهتره بگه بهش معتاد شدم! البته هر روز نمیخورم ولی هر دفعه بخوام بخورم باید قهوه ام غلیظ باشه!طوری که کسالت و سردردم رو با کمتر از یه قاشق غذاخوری قهوه نمیتونم اروم کنم!لطفا بهم بگید مصرف این مقدار قهوه ضرر داره؟
1.11857s, 19q