لزوم نظارت مجلس بر نحوه هزینه کرد بودجه کرونا

چگونه وزارت بهداشت با وجود کمک ۶۰۰۰ میلیاردی دولت در مدیریت کرونا درمانده است؟

۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۱۲:۱۵ - کد خبر: 297797
چگونه وزارت بهداشت با وجود کمک ۶۰۰۰ میلیاردی دولت در مدیریت کرونا درمانده است؟

سلامت نیوز-*مهدی اسفندیار: چگونه مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی که حدود ۲۰ درصد خدمات بستری کشور را پوشش می دهند در طول ۵ ماه گذشته با اعتبار اختصاصی کمتر از ۳۰۰ میلیارد تومان این بحران را اداره کرده اند اما وزارت بهداشت با فرض ارائه ۷۰ درصد خدمات بستری با کمک ۶۰۰۰ میلیاردی دولت درمانده و مدیران وزارت بهداشت بابت پول شوینده و دستکش و گان طلب کمک های جدیدتری دارند؟!

به گزارش سلامت نیوز، امروز در خبرها خواندم که یکی از مسئولان وزارت بهداشت اعلام کرد که تنها ۳۰ درصد از یک میلیارد یوروی متعلق به بحث کرونا به وزارت بهداشت اختصاص یافت که معتقدم اگر این عدد هم درست باشد و فرضا که تخصیص دیگری هم در کار نباشد تا همینجا با فرض یورو نیمایی حدود ۶۰۰۰ میلیارد تومان به وزارت بهداشت کمک شده است و اگر از مجموع ۳۱۰ هزار نفر بیمار کووید که تا حالا شناسائی شده است، نیمی از آنها بستری شده باشند

۱_ با توجه به سهم بستری در بخش خصوصی و خیریه و نیروهای مسلح و تامین اجتماعی در خوش بینانه ترین حالت تا کنون حدود ۱۰۰ هزار نفر در بیمارستان های وزارت بهداشت بستری شده اند و تا اینجا دولت به ازای هر بیمار ۶۰ میلیون تومان به وزارت بهداشت کمک کرده است که این امر به جز اعتبارات ریالی دیگر مصوب دولت است.

۲_ بیمه ها و مردم با پرداخت از جیب که در گزارش صدا و سیما مفصل به آن پرداخته شده است یقین دارم که متوسط ۲۰ میلیون تومان هم آنها پرداخت کرده اند.

اکنون پرسش اینجاست:

۱_ چگونه بیمه نیروهای مسلح و مراکز درمانی متعلق به این سازمان بدون کمک دولت با همان تعرفه ها، دقیقا با همان پروتکل های وزارت بهداشت در حال مدیریت بیماری کرونا هستند.

۲_ چگونه مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی که حدود ۲۰ درصد خدمات بستری کشور را پوشش می دهند در طول ۵ ماه گذشته با اعتبار اختصاصی کمتر از ۳۰۰ میلیارد تومان این بحران را اداره کرده اند اما وزارت بهداشت با فرض ارائه ۷۰ درصد خدمات بستری با کمک ۶۰۰۰ میلیاردی دولت درمانده و مدیران وزارت بهداشت بابت پول شوینده و دستکش و گان طلب کمک های جدیدتری دارند؟!

۳_ فرضا که ادعای وزارت بهداشت درست باشد، به چه حقی بخش خصوصی را ملزم به پذیرش بیمار کرونایی که وظیفه حاکمیتی دولت هست با تعرفه های قبلی و بدون ارایه کمک های موثر از نظر حفاظت فردی و ... کرده اید.

در پایان خواستار شفافیت و اطلاع رسانی مسوولان وزارت بهداشت در مورد نحوه هزینه کرد و ... می باشم از دو ارکان دیگر یعنی سازمان تامین اجتماعی و نیروهای مسلح نیز می خواهم سیر هزینه ها و معجزه درمان بیماران بدون کمک دولت را شرح دهند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
13.27636s, 19q