قارچ در تقویت حافظه و کارآیی مغز موثر است

۱۳۹۰/۰۴/۱۱ - ۰۹:۰۲ - کد خبر: 29804
سلامت نیوز : یك کارشناس مسوول تغذیه مركز بهداشت استان یزد گفت: وجود فیبر موجود در قارچ در پیشگیری از بروز سرطانهای دستگاه گوارش موثر است.

یوسف نقیایی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: قارچ یکی از غذاهای حاوی مواد پروتئینی محسوب می شود که در بعضی از دسته بندیها جزء گروه مواد گوشتی و در بعضی دیگر از دسته بندیها در گروه سبزیجات قرار می گیرد.

وی ادامه داد: هر 100 گرم قارچ حاوی چهار گرم کربوهیدرات است که از نوع قندهای پیچیده محسوب می شود. همچنین حاوی 3.5 درصد پروتئین، 1.8 گرم فیبر خوراکی و 88 میلی گرم فسفر می باشد.

نقیایی تصریح کرد: از آنجایی که قارچ جز منابع غذایی گیاهی به شمار می رود نوع پروتئین آن نیز پروتئین گیاهی است و برخی اسیدهای آمینه ضروری را برای بدن فراهم می کند.

وی گفت: وجود فیبر موجود در آن در پیشگیری از بروز سرطانهای دستگاه گوارش بخصوص روده بزرگ نقش مهمی دارد. همچنین می تواند به کاهش تری گلیسیرین و قند خون کمک کند.

یك كارشناس تغذیه اضافه کرد: فسفر موجود در قارچ كارایی مغز را افزایش داده و برای کودکان و دانش آموزان می تواند در تقویت حافظه و کارآیی مغز موثر باشد.

وی خاطرنشان کرد: از آنجایی که قارچ تقریبا چربی در خود ندارد منبع خوبی برای افراد مبتلا به بیماریهای قلب و عروق محسوب می شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.73621s, 18q