مصرف سبزی و سالاد رستوران‌ها‌ موجب اسهال كودكان می‌شود

۱۳۹۰/۰۴/۱۱ - ۱۲:۲۴ - کد خبر: 29849
سلامت نیوز : یك متخصص اطفال گفت: افراد خصوصاً كودكان از خوردن سالاد و سبزی رستوران‌ها و اغذیه‌فروشی‌ها پرهیز كنند چرا كه در شستن آنها نكات بهداشتی رعایت نشده و مصرف آنها عامل ابتلا به اسهال است.

امیرابراهیم صفر‌زاده در گفت‌وگو با فارس با بیان اینكه در فصل تابستان بیماری‌ اسهال و استفراغ شیوع بیشتری پیدا می‌كند، اظهار داشت: این مسئله به دلیل گرما، مسافرت، ویروس و میكروب‌های حاد این فصل است.

وی گفت: استفاده از غذاهای بیرون از منزل، عدم رعایت استانداردهای‌ بهداشتی در رستوران‌ها و اقامت در هتل‌ها موجب بروز بیماری‌های گوارشی از جمله اسهال و استفراغ خصوصاً در كودكان می‌شود.

این متخصص اطفال تأكید كرد: توصیه می‌شود تمام افراد خصوصاً كودكان از خوردن سالاد و سبزی رستوران‌ها و اغذیه‌فروشی‌ها پرهیز كنند چرا كه در شستن آنها نكات بهداشتی رعایت نمی‌شود و با خوردن آنها زمینه ابتلا به بیماری های گوارشی نظیر اسهال و استفراغ به وجود می‌آید.

وی درباره اقداماتی كه به پیشگیری از ابتلا كودكان به بیماری‌های گوارشی در فصل گرما كمك می‌كند، افزود: برای پیشگیری از ابتلای كودكان به بیماری‌های گوارشی نظیر اسهال و استفراغ در فصل تابستان توصیه می‌شود از منبع آب آشامیدنی، اطمینان حاصل شود البته امروزه در تمام نقاط كشور تهیه آب‌ آشامیدنی سالم و بهداشتی كار دشواری نیست.

صفرزاده، طوفان شن و وزش باد همراه با گرد و خاك را یكی دیگر از عوامل بروز بیماری‌های گوارشی در فصل تابستان بیان كرد و اظهار داشت: متأسفانه در سال‌های اخیر شاهد ورود گرد و غبار از كشورهای همسایه هستیم؛ این مسئله منجر به بروز آلرژی و حساسیت در كودكان می‌شود ضمن اینكه بیماری‌های تنفسی مزمن و آسم را نیز در آنها تشدید می‌كند.

وی خاطرنشان كرد: گرد و غبار به همان نسبت كه زمینه آلرژی و آسم را فعال می‌كند، حاوی مواد بیماری‌زا و میكروبی است، از این رو توصیه می‌شود برای پیشگیری از عفونت‌های گوارشی، كودكان تا حد امكان از منزل خارج نشوند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.28927s, 18q