دندانپزشکان در آمریکا می‌گویند

افزایش موارد ابتلا به دندان‌قروچه به خاطر استرسِ کرونا

۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۵:۲۸ - کد خبر: 299575
افزایش موارد ابتلا به دندان‌قروچه به خاطر استرسِ کرونا

سلامت نیوز:دندانپزشکان آمریکایی می‌گویند: تعداد مراجعانی که به دلیل استرس ناشی از تاثیرات همه‌گیری کرونا دچار بیماری ساییدگی دندان یا دندان‌قروچه شده‌اند افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، در گزارشی تازه در این باره منتشر کرده است که دندان قروچه می‌تواند عوامل زیادی داشته باشد اما یکی از مهمترین عوامل ایجاد آن استرس است. امری که با تاثیرات روانی حاصل از همه‌گیری کرونا مرتبط دانسته می‌شود.


به گزارش روزنامه "نیویورک تایمز"ترس از ابتلا به ویروس تا متاثر شدن از مرگ اعضای خانواده یا دوستان بر اثر بیماری کووید-۱۹، بسیاری از افراد را در دوران همه‌گیری جدید با مشکل بالا رفتن استرس مواجه کرده است


دکتر تیموتی چن، دندانپزشک و جراح در نیویورک می‌گوید: زمانی که مطبم را در ماه ژوئن دوباره باز کردم در ابتدا حداقل یک نفر در روز داشتم که به چنین دلیلی مراجعه می‌کرد. حالا به طور متوسط روزی سه تا چهار نفر به خاطر چنین مشکلی مراجعه می‌کنند و بعضی‌ روزها این تعداد تا شش نفر هم می‌رسد.


دندانپزشکان می‌گویند در ماه‌های اخیر با افزایش تماس‌های تلفنی افرادی روبه‌رو شده‌اند که از درد فک، حساسیت دندان، بی‌حسی لپ و سردرد شکایت دارند. مواردی که تمامی‌شان علائم دندان قروچه است.


شایع‌ترین روش درمان دندان‌قروچه مراجعه به تراپی است تا علت اصلی استرس کشف و برطرف شود.


به گزارش یورونیوز، دندانپزشکان برای جلوگیری از آسیب بیشتر دندان‌ها تا زمان برطرف شدن مشکل استرس، برای بیماران گذاشتن محافظ دهان در شب را تجویز می‌کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.97999s, 19q