رفع کمبود روی بدن با مصرف ماهی

۱۳۹۰/۰۴/۱۵ - ۱۱:۲۴ - کد خبر: 29995
رفع کمبود روی بدن با مصرف ماهی
سلامت نیوز : با مصرف مستمر ماهی می توان کمبود روی بدن را جبران کرد .
 بر اساس اعلام مرکز تحقیقات بیوشیمی و تغذیه این دانشگاه کم اشتهایی ، رشد ناکافی و کوتاهی قد از عوامل اصلی کمبود روی در بدن است که می توان با مصرف غذاهای دریایی به ویژه ماهی که سرشار از منابع روی است این مشکلات را برطرف کرد .
بر اساس این گزارش این مركز ماهی ها منبع غنی چربی های غیر اشباع  « امگا3 » است که این منبع مهمترین عامل حفظ بدن در برابر بیماریهای قلبی و عروقی ، سکته های قلبی به شمار می رود .همچنین ماهی ها به علت داشتن مقدار کمی چربی موجب چاقی نمی شوند در حالی که   گوشت قرمز به دلیل چربی زیاد آن در صورت مصرف فراوان، می تواند سبب چاقی شود.
این گزارش حاكی است ماهی های معمولی در حال حاضر در كشور ما نسبت به گوشت قرمز دارای قیمت كمتری هستند و این مطلب یك مزیت مهم ماهی است كه با توجه به آن می توان در هفته یكی دو بار ماهی را جایگزین گوشت قرمز  کرد حتی می توان از انواع دیگر ماهی مثل كیلكا و ساردین كه خواص مفید فراوان تری داشته و نسبت به سایر ما هی ها  ارزان تر بوده استفاده كرد.
این گزارش می افزاید: بر اساس اعلام این مرکز حدود یک صد گرم ماهی برای هر وعده کافی است و مصرف حداقل یک یا دو بار در هفته می تواند در دراز مدت سلامت بدن و به خصوص سلامت قلب را تضمین کند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.64874s, 18q