دخالت همراه بیمار در امور درمانی علت مرگ مادر گرگانی اعلام شد

۱۳۹۰/۰۴/۱۶ - ۱۴:۵۰ - کد خبر: 30043
سلامت نیوز : دخالت همراه بیمار در امور درمانی تاثیر زیادی در مرگ مادر گرگانی داشته است.
دکتر سید علی آقاپور معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان در واکنش به خبر یکی از خبرگزاری ها که علت مرگ این مادر گرگانی را فرسودگی تجهیزات بیمارستانی اعلام کرده بود، ضمن بیان این مطلب، گفت: طبق بررسی­های انجام شده خانم آمنه قره قاشی 77 ساله، سابقه نارسایی قلبی تنفسی داشته، به طوری كه چندین بار در بیمارستان به علت سكته قلبی در تاریخ های 6/5/89 و 18/3/90 بستری و بار آخر ایشان پس از 5 روز بستری، در تاریخ 23/3/90 با رضایت شخصی و با توصیه پزشكان با انجام آنژیوگرافی از بیمارستان مرخص شدند.
وی افزود: در ساعت 9:44 مورخ 5/4/90 مجدداً  بیمار به علت درد قفسه سینه به واحد فوریت اورژانس بیمارستان 5 آذر گرگان مراجعه می نمایند كه پس از انجام معاینات لازم وبا دستور پزشك در بخش اورژانس بستری می شود.
وی گفت: در طول مدت مذكور به طور همزمان اقدامات لازم از جمله نوار قلبی برای بیمار انجام و دستور استراحت مطلق داده می شود كه متاسفانه همراه بیمار بدون رعایت حال وی و بدون اخذ نظر پزشك و پرستاران وضعیت بیمار را به حالت نشسته تغییر داده كه به دنبال این اقدام، با وجود استاندارد بودن تخت اورژانس و داشتن نرده كنار تخت، بیمار از تخت سقوط می کند.
آقاپور افزود: بیمار پس از این حادثه بلافاصله به ICU (بخش مراقبتهای ویژه) اورژانس منتقل شده و سی­تی اسكن نیز از سر وی انجام می­شود كه درنتیجه سی تی اسكن علائمی  دال برشكستگی و یا خونریزی مشاهده نمی شود و به دنبال انجام كلیه اقدامات احیاء‌ از سوی كادر تخصصی بیمارستان برای بیمار متاسفانه در ساعت 13:15 همان روز نامبرده فوت می­کند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان تصریح کرد: برای روشن شدن علت دقیق فوت بیمار با وجود اصرار مسئولان بیمارستان برای انجام اتوپسی و سایر اقدامات مورد نیاز پزشكی قانونی، ‌خانواده بیمار حاضر به انجام این امر نشدند و نهایتاً‌ با رضایت اولیاء‌دم گواهی فوت از سوی بیمارستان صادر شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
سید
واقعن که بیمارستان 5آذر گرگان نمونه کاملی از بی سروسامانترین و بی صاحبترین بیمارستان دنیاست
و چیزی که در این بیمارستان اصلا برای مسئولینش اهمیت نداره جان مریض های اونه
نمونه که
سه هفته پیش یک مریض فوق اورژانسی و بد حال رو به اورژانس بیمارستان 5آذر بردم که متاسفانه به جای پذیرش و رسیدگی به بیمار اول همراه مریض را قبل از هر کاری فرستادند صندوق که فیش بستری شدن و عملیات احیائ رو بگیره تا مریض رو تحویل بگیرن
واقعن که گند بزنه به اون بیمارستان و گند بزنه به وجدان مسئولین مرتبت با اون بیمارستان رو...
1.06456s, 20q