وزارت بهداشت از بیمه‌های تجاری شكایت می‌كند

۱۳۹۰/۰۴/۱۹ - ۱۰:۰۶ - کد خبر: 30137
سلامت نیوز : به رغم مكاتبات بسیار با بیمه‌های تجاری، این بیمه‌ها 150 میلیارد تومان به وزارت بهداشت بدهكارند و این وزارتخانه به زودی از این بیمه‌ها شكایت می‌كند.
رضا رضایی، مدیر بودجه و اعتبارات معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی  ضمن بیان این مطلب، گفت: واریز درصد زیادی از مبالغی كه مردم موقع بیمه شخص ثالت اتومبیل خود به بیمه‌های تجاری می‌پردازند مربوط به ماده 92 و بند ب ماده 7، برنامه چهارم توسعه است كه این پرداخت به وزارت بهداشت، با تأخیر بسیار زیاد صورت می‌گیرد و این تأخیر حجم مطالبات این وزارتخانه را از این بیمه‌ها به بیش از 150 میلیارد تومان رسانده است.
وی افزود: طبق ماده 92 و بند ب ماده 37 برنامه چهارم توسعه، وزارت بهداشت ملزم به درمان رایگان بیماران تصادفی براساس تعرفه‌های دولتی است و منابع لازم برای اجرای این قانون نیز از محل ده درصد حق بیمه شخص ثالث، شهرنشین و مازاد بیمه‌های تجاری تأمین می‌شود.
وی گفت: بنابراین بیمه‌های تجاری مكلف‌اند بعد از بیمه كردن اتومبیل‌ها ده درصد مربوطه را بلافاصله به حساب درآمدهای اختصاصی وزارت بهداشت واریز كنند.
رضایی اضافه كرد: علیرغم پایبندی كامل وزارت بهداشت به این قوانین چه در برنامه چهارم و چه پنجم توسعه كشور متأسفانه بیمه‌های تجاری واریز این مبالغ را با تأخیر بسیار زیاد انجام می‌دهند، این در حالی است كه افراد بلافاصله بعد از بیمه كردن اتومبیل خود این مبالغ را به صورت نقدی تسلیم بیمه‌ها می‌كنند.
وی در ادامه اظهار داشت: در بین بیمه‌های تجاری خصوصی بیمه پارسیان،ملت، توسعه و در بین بیمه‌های دولتی نیز بیمه آسیا بیش از دیگران به وزارت بهداشت مقروض هستند.
مدیر بودجه و اعتبارات معاونت درمان با اعلام اینكه در صورتی كه این بیمه‌ها به مكاتبات وزارت بهداشت پاسخ ندهند این وزارتخانه از طریق مراجع ذیصلاح نظیر قوه قضاییه از آنها شكایت رسمی به عمل خواهد آورد، گفت: اختلال در اجرای این قانون مترقی پذیرفتنی نیست. وزارت بهداشت نیز به رغم تمام تنگناهای مالی خود كماكان تكلیف قانونی خود را انجام می‌دهد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.8616s, 19q