ایجاد ارتباط کلامی و عاطفی، گامی مهم برای خوشبختی در زندگی است

۱۳۹۰/۰۴/۱۹ - ۱۰:۱۲ - کد خبر: 30139
سلامت نیوز : احترام متقابل به شخصیت همسر و ایجاد ارتباط کلامی و عاطفی از مهمترین اصول داشتن یک زندگی خوشبخت و موفق  است .
دکتر پیمان هاشمیان  عضو مرکز تحقیقات روان پزشکی و علوم رفتاری این دانشگاه با اشاره به اینکه خانواده نهادی مقدس است و باید برای تحکیم بنیان های آن تلاش کرد، اظهار داشت: حامی و پشتیبان بودن برای همسر ، همدلی ، راستگویی ،عفو و گذشت ، مثبت اندیش بودن ، کاهش سطح توقعات و قدرشناسی از دیگر راهکارها برای یک زندگی آرام و خوشبخت است .
استادیار گروه روانپزشکی این دانشگاه افزود: اگر نگاهمان به همسر، نگاهی عمیق و واقع بینانه ، و نگرشمان به زندگی، نگرشی الهی و انسانی، مبتنی بر احترام و گذشت و عشق و ایثار باشد، طعم شیرین و لذت بخش زندگی، سالیان دراز در کام زوجین خواهد ماند.
این فوق تخصص روانپزشکی صبر و بردباری ، جلوگیری از مقابله به مثل ، رعایت آراستگی و نظافت ، خوش قولی ، مهربانی کردن ، تحسین رفتارهای درست همسر و صحبت کردن به جای قهر کردن را از دیگر راه کارها برای داشتن یک زندگی خوشبخت برشمرد .
وی افزود: برخی اختلاف نظرها و تفاوت سلیقه ها، ممکن است زندگی زناشویی را دچار مخاطراتی کند که  هر چقدر فهم، درک، گذشت، بینش طرفین بیشتر باشد، قدرت و توان مقابله و رویارویی آنان با حوادث و ناملایمات و اختلافات بیشتر می شود
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
farzaneh
kamelan mowafeqam, man tajrebeye 4 sal zendegiye shiein wa mowafaq ra daram, wa hamishe say kardeam gozasht dashte basham wa hamsaram ra asheqane dust dashte basham, ma ba alfaze besyar zibai ba ham harf mizanim, man eteqad daram kalam moojeze mikone! pas bayad kalami ziba wa nafez dashte bashim, man hanuz hamsaram ra bjoz ba alfaze azizam, janam, eshqam, omram, ,,,khatab qarar bnadadeam, wa hamishe dustat daram ra miguyam, inha ramze sadeye zendegiye shirine manand!
3.28512s, 20q