رعایت رژیم غذایی مناسب، رفلاکس معده راکنترل می کند

۱۳۹۰/۰۴/۲۰ - ۰۹:۵۸ - کد خبر: 30185
سلامت نیوز : پرخوری، چاقی، فشارهای روحی و روانی از جمله عوامل  برگشت اسیدمعده است و می توان با رعایت رژیم غذایی مناسب، رفلاکس معده را کنترل کرد.
دکتر شاپور آقایی، علت عمده ناراحتی گوارش را برگشت اسید معده به مری (رفلاکس) عنوان کرد و افزود: غذاهای سنگین، پرچرب، ادویه دار، چای، قهوه، غذاهای سرخ کردنی، چاشنی ها، پیاز و نوشابه ها تاثیر زیادی در ایجاد رفلاکس دارند.
این فوق تخصص گوارش و کبد با بیان اینکه علاوه بر مواد غذایی، استرس و فشارهای روحی و روانی، اشکالات آناتومیکی درمری و همچنین بعضی  از داروها نیز درایجاد رفلاکس موثر هستند، اظهار داشت: رفلاکس رامی توان از طریق تغییر در سبک زندگی، رژیم غذایی مناسب و کاهش استرس و اضطراب کنترل نمود.
وی یادآور شد: درصورت عدم کنترل با تغییرات فوق، این مشکل با داروهای ضد اسید کنترل می شود.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: رفلاکس باعث التهاب در مری می شود و درتعداد اندکی ازبیماران با رفلاکس طول کشیده، التهاب مری زمینه ساز تغییرات سلولی در مری می شود که این تغییرات ممکن است به سمت بدخیمی پیش رود.
آقایی تاکید کرد: به همین منظوربهتر است افراد با رفلاکس طول کشیده و یا علائمی مثل ماندن  غذا درمری و بلع دردناک غذا، کم خونی،کاهش وزن و یا مقاومت به درمان دارویی، تحت اندوسکوپی فوقانی قرار گرفته و بر اساس نظر پزشک معالج اندوسکوپی بصورت دوره ای تکرارشود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
توحید
با عرض سلام و خسته نباشید.
از مدیریت سایت می خواهم که مرا در درمان درد معده خواهرم یاری کنند و دکتری خوب به اینجانب در مورد دردمعده خواهرم معرفی کنند.خواهر من 19 ساله و از سه سال پیش درد معده دارد و طی این سه سال تازه متوجه شدیم که رفلکس معده دارد و هر چی غذا می خورد باز نیز درد معده دارد. از شما تقاضای معرفی دکتر متخصص خوب را دارم. لطفا به ایمیل من بفرستید.tohid.sherizadeh@yahoo.com یا t.sherizadeh.110@Gmail.com
2.86639s, 19q