افزایش طول عمر زنان سالمند با مصرف ویتامین D3

۱۳۹۰/۰۴/۲۰ - ۱۱:۳۷ - کد خبر: 30201
سلامت نیوز : یك مطالعه جدید تایید كرد زنان سالمند و مسنی كه از مكمل‌های ویتامین D3 استفاده می‌كنند به طول عمرشان افزوده می‌شود.

به گزارش ایسنا، نتایج یك بازبینی روی 50 آزمایش بالینی با حضور بیش از 94 هزار زن سالمند نشان داد زنانی كه از مكمل‌های ویتامین D3 استفاده كردند به طور متوسط دو سال بیشتر از زنانی عمر كردند كه از داروها مصرف كرده‌اند یا هیچ دارویی استفاده نكرده‌اند.

متخصصان می‌گویند این ویتامین در سالمندان مرگ را به تاخیر می‌اندازد. از آنجا كه این مطالعه بیشتر روی شركت كنندگان زن انجام گرفته هنوز مشخص نیست كه تاثیر این ویتامین روی مردان چگونه است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، بعلاوه هنوز معلوم نیست كه چرا مصرف ویتامین D3 می‌تواند جان زنان سالمند را تا چند سالی بیشتر نجات دهد. ویتامین D برای سلامت استخوانها ضروری است و مطالعات نشان داده است كه مكمل‌های حاوی این ویتامین خطر افتادن و شكستگی‌های استخوانی را كه از مهمترین عوامل مرگ و میر سالمندان است كاهش می‌دهد.

دكتر كریستین گلود، متخصص اصلی در این مطالعه جدید تاكید كرد: این گونه اقدامات پیشگیرانه می‌تواند تا حدی احتمال مرگ و میر را در سالمندان كاهش دهد.

بنابراین گزارش، سالمندان بیشتر در معرض خطر كمبود ویتامین D هستند چون بدن آنها در تولید این ویتامین پس از تماس با نورخورشید ناتوان‌تر می‌شود و توان كلیه‌های آنها برای تبدیل ویتامین D به نوع فعال آن كاهش پیدا می‌كند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.34435s, 18q