آلودگی هوای داخل منازل برای زنان سالمند خطرناك است

۱۳۹۰/۰۴/۲۱ - ۱۱:۴۲ - کد خبر: 30240
سلامت نیوز : پزشكان هشدار دادند زنان سالمندی كه در معرض آلاینده‌های هوایی داخل منازل قرار دارند با افزایش خطر بالا رفتن فشارخون مواجه هستند.

به گزارش ایسنا، این آلودگی‌ها از وسایل گرمایشی و پخت وپز در داخل خانه‌ها ناشی می‌شوند.

در این مطالعه پزشكان از 280 زن كه دریك منطقه دورافتاده در استان یونان چین زندگی می‌كردند درخواست كردند یك وسیله پرتابل نمونه‌برداری از هوا را به خودشان نصب كرده و مدت 24 ساعت هوایی را كه این زنان تنفس می‌كردند، نمونه‌برداری كردند این زنان از یك اقلیت نژادی موسوم به Naxi بودند و معمولا در خانه‌های خود از اجاق گاز و یا چاله آتش برای طبخ غذا استفاده می‌كنند.

به گزارش شبكه خبری ان بی ‌سی، دكتر جیل بائوم گارتنر از متخصصان دانشگاه واشنگتن كه این مطالعه را انجام داده تشریح كرد: من مدت زیادی این زنان را در حین پخت و پز تماشا می‌كردم. آنها در آشپزخانه‌ای هستند كه هوای آنها تهویه نمی‌شود. این زنان اظهار ناراحتی و نارضایتی می‌كنند اما این هم یكی دیگر از دشواری‌های زندگی روستایی است.

بائوم گارتنر كه هم اكنون از متخصصان انستیتو محیط زیست در دانشگاه مینسوتای آمریكا است، تاكید كرد: بیشتر زنان حتی در آشپزخانه‌هایی كه دودكش یا تهویه دارند در معرض این قبیل گازهای آلوده كننده هوا هستند كه هرچه مقدار آن بیشتر باشد احتمال افزایش فشارخون را در زنان بویژه از سن50 سالگی به بعد تشدید می‌كند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.13899s, 19q