چه کسانی در معرض گرمازدگی هستند؟

۱۳۹۰/۰۴/۲۱ - ۱۳:۱۶ - کد خبر: 30255
چه کسانی در معرض گرمازدگی هستند؟
سلامت نیوز : بیماران قلبی، دیابتی و اعصاب و روان بیشتر از سایر گروه‌ها مستعد گرمازدگی هستند.
 فرزاد بزرگی معاون درمان این دانشگاه ضمن بیان این مطلب در مورد بیماری‌های شایع فصل تابستان اظهار داشت: این بیماران باید با کوچک‌ترین علائم تشخیصی گرمازدگی، مراقبت‌های ویژه شوند.
وی بیماری‌های شایع فصل تابستان را بیماری‌های منتقله از آب و غذا عنوان کرد و گفت: به دلیل گرمای هوا افراد در بیرون از منازل از نوشیدنی‌های خیابانی استفاده می‌کنند که این مسئله موجب بیماری‌های گوارشی می‌شود.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه اسهال و استفراع‌های ناشی از مواد نوشیدنی و یا بستنی‌های غیربهداشتی در تابستان بسیار شایع است، خاطرنشان کرد: باید مواد نوشیدنی را از فروشگاه‌های معتبر تهیه کرد.
وی رعایت مسائل بهداشتی شخصی را در همه زمان‌ها ضروری خواند و گفت: به مبتلایان به اسهال و استفراغ‌های ناشی از مصرف مواد غذایی آلوده توصیه می‌شود از مایعات سالم استفاده کنند.
بزرگی گفت:  بیماری‌های گوارشی فصل تابستان در بین کودکان و مسافران بیشتر دیده می‌شود.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران در ادامه با بیان اینکه گرمازدگی در تابستان در بین ورزشکاران، کارگران و کشاورزان به دلیل قرارگرفتن در محیط‌های باز دیده می‌شود، اضافه کرد: علت گرمازدگی عدم مصرف مایعات و تعریق فراوان است.
وی آفتاب سوختگی، ورم دست و پا و سنکوب را از علائم گرمازدگی برشمرد و گفت: استفاده از کرم‌های ضد آفتاب و پوشیدن لباس‌های نخی و خنک توصیه می‌شود.
بزرگی با اشاره به اینکه گرمازدگی در افراد موجب بروز سردرد، اختلالات داخلی و کبدی، ریوی و مغزی می‌شود، اظهار داشت: در صورتی که درجه حرارت بدن بیش از حد نرمال بالا برود باید حتما فرد را به مرکز درمانی اعزام کرد.
وی مایع درمانی و خنک کردن بیماران را از مراقبت‌هایی خواند که در درمان‌های حمایتی از این نوع بیماران پیشنهاد می‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.03213s, 18q