طی یك جراحی نادر در بوشهر؛ سوراخ بین دهلیزی قلب بیمار 35 ساله ترمیم شد

۱۳۹۰/۰۴/۲۱ - ۱۳:۵۳ - کد خبر: 30259
سلامت نیوز : با انجام یك عمل نادر در مركز جراحی قلب بوشهر، سوراخ بین دهلیزی قلب یك بیمار 35 ساله ترمیم شد.

به گزارش ایسنا، دكتر امیرحسین زهره‌ای، پزشك معالج این بیمار در دانشگاه علوم پزشكی بوشهر گفت: این بیمار به دلایل ناشناخته دچار سكته‌های متعدد مغزی می‌شد و علت خاصی نیز برای بیماری وی مشخص نشده بود. آزمایشات و اقدامات تشخیصی انجام گرفته نیز نتیجه‌بخش نبود. بر این اساس با استفاده از امكانات ایجاد شده در مركز قلب بیمارستان بنت‌الهدی مشخص شد كه این بیمار مبتلا به سوراخ بین‌ دهلیزی بوده و این عارضه از زمان جنینی در بیمار وجود داشته است.

وی افزود: عبور لخته خون از دهلیز راست به چپ و نهایتا به مغز سبب سكته‌های مغزی بیمار بوده است.

این متخصص جراحی قلب گفت: با توجه به اینكه جراحی برای بیماری كه دچار سكته مغزی شده باشد با مشكلات زیادی همراه است بنابراین با استفاده از تكنولوژی روز و پیشرفته از طریق كاتتریزاسیون قلب بدون اینكه نیاز به بیهوشی داشته باشد، دستگاه آمپلاتزر در سوراخ بین دهلیزی بیمار كار گذاشته و سوراخ به طور كامل بسته شد.

وی افزود: ‌با این عمل ارتباط بین دهلیزهای چپ و راست و امكان سكته مغزی از بین رفت و بیمار با حال عمومی بسیار خوب روز بعد بیمارستان را ترك كرد و هم‌اكنون در سلامت كامل به سر می‌برد.

بنابراعلام وب دا، معاون درمان دانشگاه نیز در این باره گفت: با فراهم شدن تجهیزات پزشكی پیشرفته از قبیل اكوكاردیوگرافی مری و داپلر و استفاده از تكنولوژی‌های جدید امكان تشخیص و درمان بیماری‌های نادر قلبی در مركز جراحی قلب بوشهر فراهم شد.

دكتر ابراهیم شفیعی افزود: تاكنون دو هزار و پانصد عمل آنژیوگرافی و چهارصد عمل جراحی قلب باز در مركز جراحی قلب بوشهر انجام شده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.75053s, 18q