یك دستورالعمل مفید برای تقویت استخوان ها

۱۳۹۰/۰۴/۲۲ - ۱۲:۳۱ - کد خبر: 30300
سلامت نیوز : تقویت استخوان‌ها برای سلامت و بهبود وضعیت كل بدن ضروری است و شما می‌توانید با رژیم غذایی و عادات ورزشی مناسب به تقویت این بافت حیاتی كمك كنید.

به گزارش ایسنا، متخصصان ارتوپدی تاكید دارند اگر می‌خواهید به این هدف دست یابید به خاطر داشته باشید كه به 6 ماده اصلی شامل فرآورده‌های لبنی، سبزیجات برگ پهن و سبز، ماست، مكمل كلسیم، مكمل منیزیم و ویتامین D‌ نیاز دارید.

سایت اینترنتی هلت ای هو در مقاله جدیدی در این باره آورده است برای افراد بین 10 تا 20 ساله مصرف روزانه 1300 میلی گرم كلسیم در روز ضروری است كه با خوردن غذاهای غنی از كلسیم مثل پنیر و سبزیجات برگ پهن قابل دریافت است. همچنین برای این گروه مصرف سه لیوان شیر در روز توصیه می‌شود.

برای گروه سنی 20 تا 35 ساله مصرف روزانه 1000 میلی گرم كلسیم در روز توصیه می‌شود و همچنین انجام ورزش‌هایی مثل دویدن آهسته یا پیاده‌روی برای استحكام استخوان تاكید می‌شود.

در افراد بین 35 تا50 ساله، هنوز هم دریافت 1000 میلی گرم كلسیم در روز ضروری است و همچنین انجام تست تراكم استخوانی توصیه می‌شود. از 50 سالگی به بعد نیز با همین دوز مصرف روزانه كلسیم، دست كم 30 دقیقه ورزش سه نوبت در هفته یا بیشتر توصیه می‌شود و ممكن است پزشك تشخیص دهد كه فرد نیاز به مصرف ویتامین D نیز دارد.

در این مقاله تاكید شده است كه هر فردی در هر گروه سنی باید برای حفظ سلامت استخوانهای خود اقدام كند اما البته اگر این اقدامات از سنین جوانی آغاز شود، نتیجه خیلی بهتر و شدیدتری در پیشگیری از پوكی استخوان خواهد داشت. همچنین قبل از این كه از هر نوع مكمل یا تركیب گیاهی استفاده كنید با پزشك خود مشورت كنید.

مطالعات نشان داده است كه دویدن و پیاده روی از هر فعالیت دیگری برای استحكام استخوانها مفید است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.99553s, 18q