مصرف زیاد غذاهای سرد و اسیدی خطر ابتلا به «ام.اس» را افزایش می‌دهد

۱۳۹۰/۰۴/۲۷ - ۱۲:۰۵ - کد خبر: 30323
مصرف زیاد غذاهای سرد و اسیدی خطر ابتلا به «ام.اس» را افزایش می‌دهد
سلامت نیوز : بنابراعلام دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت، افرادی كه از نظر ژنتیكی دارای طبع سردی هستند و بیش از حد از غذاهای سرد استفاده می‌كنند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری ام.اس قرار می‌گیرند.‌

 افرادی كه علاقه زیادی به خوردن ترشی، سركه، تمرهندی، ماست، قره‌قروت و ... دارند، اگر در مورد غذای مصرفی روزانه خود دقیق نباشند در معرض ابتلا به ام.اس قرار می‌گیرند.

براساس این گزارش اختلال در غدد درون‌ریز موجب می‌شود كه سیستم داخلی بدن بر هم ریخته و انسان از حالت تعادلی روحی و روانی خارج شود. بهترین راهكار درمانی كه در زمینه پیشگیری از بیماری ام.اس آن است كه افراد زودرنج و حساس باید تلاش كنند تا تفسیر خود را از موقعیت‌های اجتماعی به‌گونه‌ای تغییر دهند تا كمترین فشار روانی بر آنان وارد شود.

بنابر گزارش دفتر آموزش و ارتقای سلامت، بهترین راهكار درمانی كه در زمینه پیشگیری از بیماری ام.اس مؤثر است، پرهیز از بروز تنش در مناسبات بین‌ فردی و سعی در كنترل احساسات و عواطف شخصی است.

معمولا در مبتلایان به ام.اس، PH خون گرایش به حالت اسیدی دارد و اگر این حالت بر اثر نوع تغذیه تكرار شود، بیمار در معرض حملات مداوم قرار می‌گیرد و حال بیمار به مرور رو به وخامت خواهد رفت.

جالب توجه است كه بیماران مبتلا به ام . اس علاقه وافری به مصرف غذاهای دارای حالت اسیدوز مانند ماست، بستنی، ترشی، تمرهندی، ماهی و امثال آن نشان می‌دهند، اما این‌ بیماران باید از مصرف غذاهای اسیدی دوری كنند تا بدین وسیله از پیشرفت بیماری جلوگیری به عمل آورند.

بر اساس اعلام وب‌دا، برای پیشگیری از بیماری ام . اس در سایر افراد نیز می‌توان مصرف متعادل مواد غذایی به ‌ویژه اجتناب از مواد غذایی اسیدی را توصیه كرد.

براساس این گزارش هنوز درمان قطعی برای MS شناسایی نشده است؛ اما دانشمندان و پزشكان به كشفیات خود در مورد بیماری ام . اس ادامه می‌دهند و هر روز پیشرفت‌های خوبی در درك و نحوه درمان این بیماری بدست می‌آید.

گفتنی است؛ در برخی موارد استفاده از داروهای استروئیدی برای تخفیف علائم بیماری مفید است؛ البته اگر در یک دوره کوتاه مدت مصرف شوند. استروئیدها همچنین می‌توانند به بهبود اشکالات بینایی در این بیماران کمک کنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.64837s, 18q