معاون وزیر بهداشت درباره عدم پذیرش طلبه جوان به مجلس فراخوانده شد

۱۳۹۰/۰۴/۲۸ - ۱۰:۳۹ - کد خبر: 30363
سلامت نیوز : رئیس كمیسیون بهداشت مجلس گفت: طبق قانون تمام بیمارستان‌های دولتی و خصوصی موظفند تحت هر شرایطی بدون درخواست وجه بیماران اورژانسی را پذیرش كنند. عدم پذیرش طلبه جوان تخلف آشكار است و مجلس برای رسیدگی به این مسئله معاون وزیر بهداشت را برای جلسه فوق العاده فردا به مجلس فراخواند.

حسینعلی شهریاری در گفت‌و‌گو با فارس، افزود:‌ طبق قانون تمام بیمارستان‌های دولتی و خصوصی موظفند تمام بیماران اورژانسی كه حیات آنها در خطر است را بدون هر گونه چشمداشت مالی و درخواست وجه بی درنگ پذیرش كنند و بعد از ثابت شدن علایم حیاتی و رفع خطر مرگ در صورتی كه امكان ادامه درمان در آن بیمارستان نباشد زمینه لازم را برای انتقال بیمار به بیمارستانهای دیگر اعم از دولتی و خصوصی فراهم كنند.

وی ادامه داد: به طور حتم اتفاقی كه برای طلبه جوان ناهی از منكر بعد از مضروب شدن با چاقو و خونریزی افتاده و عدم پذیرش وی در تعدادی از بیمارستانهای تهران تخلف آشكار از قانون صورت گرفته است و به همین علت معاون درمان وزارت بهداشت برای پاسخگویی در این زمینه به مجلس فراخوانده شده و باید فردا در جلسه اضطراری و فوق العاده كمیسیون بهداشت در این زمینه توضیح دهد.

وی در پاسخ به این پرسش كه آیا قانون مجازات این تخلف آشكار را تعیین كرده است، گفت: نه در قانون مجازات آن تعیین نشده است اما وزارت بهداشت باید در حد اختیاراتش اشد مجازات را برای تمام مسئولان شیفت این بیمارستانها اعم از مدیریت بیمارستان، پزشك، پرستار و مسئول پذیرش در نظر بگیرد.

شهریاری در پاسخ به این پرسش كه اشد مجازات چیست و آیا اخراج متخلفان است، گفت: نه وزارت بهداشت نمی‌تواند نیروهای رسمی را اخراج كند اما می‌تواند آنها را به كمیته رسیدگی به تخلفات اداری معرفی و با آنها برخورد قانونی كند علاوه بر آن قوه قضاییه نیز می‌تواند با وجود شاكی خصوصی یا حتی غیر از آن با متخلفان برخورد شدیدتری داشته باشد.

رئیس كمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: در هر صورت معاون وزیر بهداشت باید فردا در جلسه فوق العاده كمیسیون بهداشت مجلس حاضر شود و در این مورد توضیح دهد و قطعاً مجلس اعمال اشد مجازات را برای متخلفان این مسئله از وزارت بهداشت خواستار می‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.0402s, 18q