اعتماد به نفس به لاغری شما کمک می‎کند

۱۳۹۰/۰۴/۲۸ - ۱۶:۴۳ - کد خبر: 30418
سلامت نیوز : تصور خوب فرد از بدن به برنامه کاهش وزن بر اساس رژیم غذایی و ورزش کمک بیشتری می‎کند.

به گزارش برنا، تصور خوب فرد از بدن به برنامه کاهش وزن بر اساس رژیم غذایی و ورزش کمک بیشتری می‎کند.

به گزارش آی اِی ان اس (Indo Asian News Service) چاقی عاملی در افزایش خطر ابتلا به دیابت، بیماری‎های قلبی و به طور کلی کوتاه شدن طول عمر شناخته شده است.

برااساس این گزارش سرپرست این تحقیق گفت: مشکلات تصور بدن در میان افراد چاق و دارای اضافه وزن بسیار رایج است که اغلب منجر به غذاخوردن و الگوهای غذایی نادرست و ایجاد موانع برای کاهش وزن می‌شود.

نتایج این تحقیق نشان داد که یک همبستگی قوی بین بهبود تصویر بدن، به خصوص در کاهش اضطراب در مورد نظرات مردم و تغییرات مثبت در خوردن وجود دارد.

در این زمینه تحقیقی بر روی زنان چاق که در برنامه کاهش وزن برای مدت یک سال ثبت نام کرده بودند صورت گرفت که در این مطالعه با نیمی از زنان درباره سلامت عمومی با حفظ تغذیه خوب، مدیریت استرس و اهمیت مراقبت از خود صحبت شد.

نیم دیگر نیز درباره مسایلی همچون؛ ورزش، خوردن عاطفی، بهبود تصویر بدن و راه‌های چگونگی غلبه بر موانع شخصی برای از دست دادن وزن و رعایت رژیم غذایی بحث شد.

نتیجه جلسه در زنان گروه دوم به این منتج شد که بهترین راه برای کاهش وزن، اصلاح تفکر درباره اندام خود و عدم وجود نگرانی در مورد شکل بدن و کاهش اندازه آن است.

نتایج این تحقیق نشان داد که گروه دوم بهتر از گروه اول قادر به کنترل غذا خوردن خود بوده و در نهایت این گروه وزن بسیار بیشتری را از دست داد به طوری که این گروه در ابتدای شروع برنامه به طور متوسط  7 درصد وزن کم کرده در حالی که این میزان کمتر از 2 درصد برای گروه اول بود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.88967s, 18q