شستشوی روزانه بدن، بدون مواد شوینده از تعریق زیاد می‌كاهد

۱۳۹۰/۰۴/۲۹ - ۱۴:۲۰ - کد خبر: 30500
سلامت نیوز :یک متخصص پوست و مو عنوان كرد: در فصل تابستان هنگام استفاده از استخرهای روباز، پوشش کافی فرد را از خطر جذب اشعه‌های مضر حفظ می‌کند.

دكتر نوربالا در گفت‌وگو با ایسنا ، گفت: گرما، آفتاب و کاهش رطوبت محیط سه مقوله مهم در فصل تابستان است چرا که با گرما و کاهش رطوبت در این فصل پوست نیز رطوبت خود را از دست می‌دهد و دچار خشکی می‌شود.

وی افزود: هرچند تعریق در این فصل افزایش می‌یابد ولی تاثیری بر رطوبت پوست نخواهد داشت چرا که رطوبت پوست مخلوطی از آب و چربی است.

وی مهمترین اقدام در این مواقع را ایجاد تعادل در محیط دانست و گفت: استفاده از کولر آبی به منظور کاهش گرما و افزایش رطوبت هوا موثر است.

وی همچنین در ادامه تعریق زیاد در فصل تابستان را عامل دیگری در ایجاد اختلال در سطح پوست دانست و گفت: شستشوی روزانه بدن بدون مواد شوینده از این اختلالات پوستی می کاهد.

دكتر نوربالا محافظت از آفتاب را برای افراد مسن با توجه به اینکه چربی پوست در این سنین کمتر از حد متوسط است و مقدار اشعه دریافتی نیز بیشتر است حساس‌تر دانست و افزود: از آنجایی كه اثرات مضر آفتاب به صورت تجمعی و طولانی مدت ظاهر می‌شود، افراد مسن در این خصوص نیز باید مورد توجه بیشتری باشند. همچنین مقاومت سیستم ایمنی بدن در این سنین کاهش می‌یابد و در نتیجه اهمیت مسئله دو چندان می شود.

این متخصص پوست و مو در خصوص حفاظت کودکان از تاثیرات مضر آفتاب نیز خاطرنشان کرد: کودکان به علت حضور طولانی مدت در آفتاب و عدم توجه به مسائل حفاظتی و تاثیرات مضر آفتاب به شدت تحت تاثیر آفتاب و اشعه مضر آن هستند و بیشتر این عوارض را دریافت می کنند.

وی در خصوص شنا و استخر در فصل تابستان گفت: علاوه بر اینکه شنا یک ورزش تابستانه و مفید است در عین حال اگر شنا در استخرهای روباز انجام شود زمینه را برای دریافت اشعه های مضر آفتاب بیش از پیش فراهم كرده و افراد به ویژه کودکان بیشتر در معرض خطر هستند چرا که به علت انعکاس، اشعه از سطح آب به میزان بیشتری به پوست می رسد بنابراین باید از پوشش مناسب در استخرهای روباز استفاده كرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.18587s, 18q