شامپوهای ویتامینه و پروتئینه تاثیری در تقویت موها ندارند

۱۳۹۰/۰۵/۰۲ - ۱۳:۲۳ - کد خبر: 30704
شامپوهای ویتامینه و پروتئینه تاثیری در تقویت موها ندارند
سلامت نیوز : یک متخصص پوست با رد تاثیر شامپوهای ویتامینه و پروتئینه در تقویت موها گفت: شامپوها فقط می‌توانند حالت مناسب و درخشش برای مو ایجاد کنند.

دکتر فرهاد ملک زاد دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در گفت وگو با ایسنا اظهار داشت: ریشه مو از خون تغذیه می کند و مواد غذایی مورد نیاز خود را از آن طریق تامین می‌کند.

وی با بیان این که موی سر از جمعی از سلول‌های مرده متشکل از پروتئین ایجاد شده گفت: به علت بزرگ بودن مولکول‌های پروتئین، این مولکول‌ها قادر به وارد شدن به مو نیستند و در نتیجه شامپوهای حاوی پروتئین نقشی در تقویت موها و این سلول‌های مرده ندارند.

این متخصص پوست افزود: شامپوهای پروتئینه و ویتامینه تنها قادرند حالت مو را عوض کرده و روی حالت و قوام مو تاثیرگذار باشند که افراد باید در انتخاب نوع شامپو باید به جنس مو از نظر چرب، خشک و معمولی بودن موها توجه داشته باشند چرا که شامپوی مناسب می‌تواند باعث درخشش مو ‌شود.

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پایان خاطرنشان کرد: شرایط مسن شدن پوست از بدو تولد آغاز می‌شود و هر چه سن افراد بالاتر می‌رود این روند سریع‌تر می‌شود از این رو تنها تغذیه مناسب می‌تواند این روند را به تاخیر بیندازد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.09062s, 19q