ماست و خشكبار شما را لاغر نگه می‌دارند

۱۳۹۰/۰۵/۰۳ - ۱۲:۰۸ - کد خبر: 30748
ماست و خشكبار شما را لاغر نگه می‌دارند
سلامت نیوز :متخصصان تغذیه درآمریكا تاكید كردند سیب‌زمینی و نشاسته‌ها بدون شك موجب افزایش وزن می‌شوند اما مواد غذایی باارزش تغذیه‌ای مناسب مثل ماست و مغز خشكبار چون باعث می‌شوند كه دیرتر احساس گرسنگی كنید در نتیجه كمك می‌كنند كه لاغرتر بمانید.

به گزارش ایسنا، دكتر داریوش مظفریان از متخصصان دانشكده بهداشت عمومی هاروارد كه سرپرستی این مطالعه را برعهده داشته می‌گوید: منطق معمول انسان این است كه هر خوردنی به اندازه تعادل می‌توان خورد و با وجودی كه دائم توصیه می‌شود مصرف كلی كالری‌ها را كاهش دهید اما معمولا به اینكه این كالری‌ها از چه موادی تشكیل شده‌اند، توجهی نمی‌شود. بنابراین از آنجا كه ذخیره كالری تمام موادغذایی یكسان نیست پس صرف مصرف آنها به اندازه متعادل كافی نیست.

از بین تمام مواد غذایی، سیب‌زمینی در افزایش وزن نقش آشكار و موثری دارد به طوری كه مصرف روزانه این نشاسته پس از چهار سال موجب افزایش وزن قابل توجهی می‌شود.

این مطالعه نشان می‌دهد كه حتی سیب‌زمینی آب پز یا تنوری هم در افزایش وزن موثر است و ظاهرا علت آن تاثیر این خوردنی روی هورمون انسولین است.

به گزارش روزنامه واشنگتن پست، از طرف دیگر اضافه كردن هر نوبت خشكبار به رژیم غذایی درپیشگیری از اضافه وزن نقش دارد. ماست هم در این زمینه نقش شگفت‌انگیزی دارد. كسانی كه هر روز ماست می‌خورند طی 4 سال می‌توانند حداقل 0.5 كیلو وزنشان را كاهش دهند. این یافته می‌تواند كاربردهای سیاسی، اقتصادی و بهداشتی مهمی داشته باشد.

شرح این مطالعه در مجله پزشكی نیوانگلند منتشر شده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.75264s, 18q