شناسایی ناهنجاریهای کلیوی در دوران جنینی راهکاری مناسب برای درمان به موقع بیماری است

۱۳۹۰/۰۵/۰۴ - ۱۰:۵۶ - کد خبر: 30791
سلامت نیوز : رئیس انجمن نفرولوژی کودکان ایران شناسایی ناهنجاریهای کلیوی در دوران جنینی را راهکاری مناسب برای درمان به موقع دانست.
دکتر اسفندیار بداغی با اشاره به اینکه شناسایی به موقع بیماری های کلیوی و مجاری ادراری نقش موثری در پیشگیری از بروز مشکلات مزمن و از بین رفتن کلیه دارد، اظهار داشت : با بررسی سابقه ژنتیکی و انجام آزمایشات به موقع در دوران جنینی می توان بیماری را تشخیص و پس از تولد روشهای درمانی را آغاز کرد.
وی  عوامل ژنتیکی ،  ارثی و محیطی را از علل اصلی بروز نارسایی و مشکلات کلیوی در کودکان برشمرد و گفت : اگر بتوان این عارضه‌ها را در دوران جنینی شناسایی كرد می‌توان در درمان آن اقدامات موثرتری انجام داد.
رئیس انجمن نفرولوژی كودكان ایران گفت: خوشبختانه با تلاش‌ها و پژوهش‌های زیادی كه تاكنون صورت گرفته میزان بیماری‌های ناشناخته در كودكان بسیار كاهش یافته است و انتظار می‌رود كه این میزان نیز روزبه‌روز در حال كاهش باشد.
دکتر بداغی  افزود:  همچنین به علت افزایش تعداد پزشكان متخصص و بالا رفتن سطح آگاهی مردم مراجعه به كلینیك‌های تخصصی سریع‌تر انجام می‌شود و همین امر درمان را برای متخصصان آسان‌تركرده است
وی در مورد جایگاه ایران در زمینه علم نفرولوژی در دنیا بیان داشت: در زمینه مسایل علمی ایران در جایگاه خوبی قرار دارد و ارائه مقالات و پژوهش‌های فراوان در این زمینه نشان‌دهنده هم‌ترازی با سایر كشورهای دنیا است.
رئیس انجمن نفرولوژی كودكان ایران تصریح كرد: در حال حاضر در زمینه به فعلیت رساندن تحقیقات عملی و انجام كارهای عملی نیازمند تلاش و پیشرفت در این حوزه هستیم كه با وجود متخصصان برجسته در سطح كشور این مهم به زودی محقق می‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.18586s, 18q