تخم مرغ های بومی بهتر است یا تخم مرغ های سفید؟

۱۳۹۰/۰۵/۰۴ - ۱۲:۳۶ - کد خبر: 30812
تخم مرغ های بومی بهتر است  یا تخم مرغ های سفید؟
سلامت نیوز : تخم مرغ منبع خوبی از پروتئین، ویتامین ها و املاح ضروری است و می تواند به عنوان یك ماده غذایی مهم در برنامه غذایی افراد وجود داشته باشد. نیازهای تغذیه ای افراد برحسب جنس و سنشان متفاوت است.
حتی در افرادی كه كلسترول خونشان بالاست نبایستی مصرف تخم مرغ را قطع كرد و این افراد می توانند 3-2 عدد در هفته دریافت كنند. زیرا با كاهش دریافت كلسترول از طریق غذا ، سنتز داخلی كلسترول در بدن افزایش یافته و حتی ممكن است بیشتر از قبل شود.
به گزارش سلامت نیوز نکته قابل توجه آن است که قسمت اعظم چربیهای موجود در زرده تخم مرغ ،از نوع غیراشباع هستند و هیچ ارتباطی با افزایش کلسترول ندارند بنابراین از کلسترول تخم مرغ نهراسید و روزانه یک عدد تخم مرغ مصرف کنید.
 
با اینحال خیلی از افراد فکر میکنند تخم مرغ های قهوه ای که عمدتا در روستاها  تولید میشوند مواد غذایی غنی تری از تخم مرغ های سفید دارند اما باید گفت که نسبت دقیق سفیده و زرده اینگونه تخم مرغها در مقایسه با نوع سفید آن دارای ارزش غذایی تقریبا یکسانی است.
رنگ تخم مرغ ها خیلی ساده با توجه به نوع نژاد مرغ تخمگذار قابل تغییر است و حتی با دستکاری ژنتیکی و یا تغییر در جیره غذایی مرغها هم  میتوان رنگ تخم مرغ را به دلخواه تعیین کرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
محمد
لطفاً در خصوص زرده تخم مرغ هم مقاله بذارید. بنظر میرسه اونایی که زرده به قول معروف زردتری دارن ارزش غذاییشون بالاست. من دیدم که تولید کنندگان تخم مرغ گاهاً برای افزایش فروش کاری میکنند که زرده تخم مرغ زردتر باشه! سوال اینه که چطوری این کار صورت میگیره. و چرا همیشه زرده ها زردی متفاوتی دارن؟
2.75475s, 19q