مصرف بلندمدت عرق کاسنی موجب تخریب عروق شبکیه می‌شود

۱۳۹۰/۰۵/۰۸ - ۱۱:۲۰ - کد خبر: 30949
سلامت نیوز : یک متخصص گیاهان دارویی در دانشکده داروسازی زنجان با بیان این‌که مصرف بلند‌مدت فرآورده‌های کاسنی، موجب تخریب عروق شبکیه می‌شود، گفت: مصرف طولانی مدت فرآورده‌های کاسنی علاوه بر آنچه گفته شد، موجب افت فشار خون و افزایش ترشحات صفرا می‌شود.

دکتر علیرضا یزدی‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این مطلب، اظهار کرد: با توجه به این‌که مصرف فرآورده‌های کاسنی موجب انقباض عضلات رحمی می‌شود، مصرف آن در دوران بارداری احتمال زایمان زودرس را تقویت می‌کند.

وی، افزایش اشتها را از جمله خواص این گیاه دارویی عنوان کرد و افزود: مصرف این گیاه دارویی همچنین موجب کاهش کلسترول و LDL می‌شود.

یزدی‌نژاد با اشاره به این‌که بر اساس طب سنتی، گیاه کاسنی دارای خواص تب‌بر می‌باشد، ادامه داد: اندام هوایی این گیاه مانند برگ و ساقه آن، برای هضم غذا مفید است.

وی با اشاره به این‌که این گیاه در حاشیه جاده‌ها نیز به وفور یافت می‌شود، گفت: بر اساس مطالب مندرج در کتب پزشکی قدیمی، این گیاه همراه مسافران بوده و در بسیاری مواقع نیز برای درمان گرمازدگی مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

یزدی‌نژاد با اشاره به استفاده از اندام‌های هوایی این گیاه در کشورمان، خاطرنشان کرد: در کشورهای اروپایی از ریشه و ساقه‌های جوان این گیاه به‌عنوان دم‌نوش بدون کافئین استفاده می‌شود و در بسیاری از موارد حتی جایگزین قهوه و کاکائو می‌شود.

این متخصص گیاهان دارویی دانشکده داروسازی زنجان افزود: با وجود اینکه دم‌نوش بدون کافئین این گیاه دارویی در کشورهای اروپایی بسیار مورد مصرف قرار می‌گیرد، ولی در کشور ما چندان مورد استفاده نیست.

به گزارش ایسنا، گیاه دارویی کاسنی، گیاهی با گل‌های آبی است که بیشتر در فصل بهار رشد می‌کند و در هوای مرطوب نیز رشد آن دوچندان می‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
اشکان
عذر می خوام، منظورتون از مدت طولانی مدت چه قدر است؟ عطاری ها می گن که مصرف چهل روزه ش کبد رو پاک می کنه. نظر شما چیه؟
سایتتون واقعاً عالی هستش
من مدتی به علت مصرف قرص جلوگیری وجوشانده های گرم به گرمی مبتلا شدم که علامت ان خارش گوش قرمزی وزردی چشم ابریزش چشم و بینی است .ایا میتوانم از عرق کاسنی استفاده کنمو چه مدت وچقدر.ایا برای قلب ضرر ندارد.تشکر
7.38846s, 21q