مبتلایان به کمردرد مزمن از خوابیدن روی شكم خودداری كنند

۱۳۹۰/۰۵/۱۲ - ۱۳:۳۷ - کد خبر: 31182
سلامت نیوز: یک جراح و متخصص ارتوپدی ضمن اشاره به نکات مهم هنگام خوابیدن در مبتلایان به کمردردهای مزمن توصیه کرد: این افراد باید سعی کنند بر روی شکم نخوابند چرا که این طرز خوابیدن عوارض جبران ناپذیری برای شخص خواهد داشت.

دکتر رحیم محمدتقی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا منطقه یزد، ضمن بیان مطلب فوق اظهار کرد: در صورتی که شخص به پهلو می‌خوابد بایستی زانوها را خم کرده و پاها را در شکم جمع کند و چنانچه فرد به پشت می‌خوابد حتما بالشی را زیر زانوها قرار دهد.

وی اظهار كرد: مبتلایان به کمردرد مزمن در موقع خوابیدن از گذاشتن پاها در سطح بالا و یا گذاشتن زیرپایی در حالی که زانوها در وضعیت کشیده قرار دارد اجتناب کنند.

وی یادآور شد: مبتلایان به کمردرد مزمن سعی کنند در موقع خوابیدن دستها را بالای سر خود قرار ندهند و بهتر است آنها را در پهلو قرار دهند.

این جراح و متخصص ارتوپدی با تاكید بر این که بهتر است این افراد روی تخت‌های چوبی و یا زمین بخوابند، افزود: در صورتی که تخت این افراد فنری است، تخته‌ای بین تخت و تشک خود بگذارند.

دکتر تقی نژاد در پایان با تاکید بر این که تشک باید صاف و محکم باشد، توصیه کرد: مبتلایان به کمردرد مزمن از تشک‌های فنری و شل اکیدا خودداری کنند.

منبع: ایسنا
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
جراغي
ممنون ار اطلاعاتتون.به شدت كمردرد دارم و وقتي مي خوابم زانوهام به شدت درد مي گيرد به طوري كه دوست ندارم بخوابم راهنماييم كنيد.درضمن لطفاعكس كسي كه درست خوابيده را هم نشان بدهيد.
2.08996s, 19q