زولبیا و بامیه را از شیرینی فروشی های معتبر خریداری كنید

۱۳۹۰/۰۵/۱۵ - ۱۱:۱۳ - کد خبر: 31215
سلامت نیوز : رییس اداره نظارت بر بهداشت اماكن و مواد غذایی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی گفت: زولبیا و بامیه را از شیرینی فروشی های معتبر خریداری كنید.
مهندس سید رضا غلامی با تأكید بر این كه از خرید محصولات روباز كه در فضای معمولی نگهداری می شوند باید خودداری كرد،‌ گفت: مردم باید به نحوه نگهداری این محصولات در محل فروش آنها توجه كنند.
وی در توضیح گفت:‌ جعبه زولبیا و بامیه باید استاندارد و دارای مجوز باشد و علاوه بر بهداشتی بودن روند تهیه و نگهداری زولبیا و بامیه توزیع آن نیز باید در جعبه های استاندارد و دارای مجوز وزارت بهداشت صورت گیرد.
وی افزود: مردم تحت هیچ شرایطی زولبیا و بامیه ماه مبارک رمضان خود را از دستفروش ها نخرند و متوجه باشند هنگام خرید این مواد در معرض گرد و غبار و آفتاب قرار نداشته باشد.
رییس اداره نظارت بر بهداشت اماكن و مواد غذایی با بیان این مطلب که در ماه مبارک رمضان مصرف زولبیا و بامیه و شیرینی های محلی در بین مردم افزایش می یابد، گفت: توجه به نکات بهداشتی برای پیشگیری از بیماری ها در این ماه ضروری است.
مهندس غلامی قرار دادن کارت معاینه پزشکی در معرض دید عموم، توسط فروشنده های این نوع شیرینی ها را ضروری عنوان کرد و گفت: علاوه بر این، مصرف لبنیات و سبزی خوردن نیز در ماه رمضان افزایش می یابد که استفاده از لبنیات پاستوریزه ای که در یخچال نگهداری شده باشد و همچنین مصرف سبزی های تمیز که اصول شستشوی صحیح در آنها رعایت شده باشد، از بروز بیماریها جلوگیری می کند. /203
به گفته وی،‌ مردم باید تا حد امكان از خرید آش،‌ حلیم،‌ زولبیا و بامیه از دستفروش ها و مراكزی كه فاقد مجوز وزارت بهداشت هستند، خودداری كنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.12304s, 18q