گیاهی برای درمان دیابت و پارکینسون

۱۳۹۰/۰۵/۱۶ - ۱۰:۰۴ - کد خبر: 31282
سلامت نیوز : گیاه دارویی خارمریم اثر آنتی  اکسیدان برجسته دارد و به همین علت در درمان بیماری های متعددی  به کار می رود.
دکتر علی بابایی عضو مرکز تحقیقاتی گیاهان داروئی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در خصوص خواص دارویی و خصوصیات گیاه دارویی خارمریم  اظهارکرد: مهمترین کاربرد تائید شده این گیاه استفاده از آن در درمان مسمومیت های کبدی ناشی از انواع داروها ومواد شیمایی و یا عفونت های ویروسی و میکروبی است .
وی افزود: این دارو از طریق تحریک  بیوسنتزDNA  باعث افزایش بیوسنتزپروئین و ترمیم سلولی کبد آسیب دیده و همچنین  ایجاد سلول های جدید کبدی می شود و همچنین در درمان مسمومیت ها نیز موثر است.
این دانشیار فارماکولوژی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی شهید صدوقی یزد تصریح کرد: این گیاه دارای انواع متعددی از موادی از قبیل الکل ؛ کادمیوم و جیوه است که در درمان انواع هپاتیت  C,B,A موثر است.
وی گفت: این گیاه  برحسب  اثر آنتی اکسید ان، در درمان دیابت، پارکینسون و  انواع سرطان ازجمله سرطان پروستات نیز موثر است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
mohamad
سلام اینجانب دانشجوی ارشد و موضوع پایان نامه ام ، پراکنش گیاهان دارویی در جنوب و جنوبشرق ایران است از آنجا که نیاز به سفر و کار تحقیقاتی گسترده برای جمع آوری و تعیین خاستگاه و محل رویش گیاهان دارویی می باشد در صورتیکه اشخاص حقیقی یا حقوقی مایل به شرکت و همراهی در این کار تحقیقی باشند حاضرم در هر سمت و سویی که برای آن فرد یا شرکت مفید و موثر باشد مطالعات را انجام داده و نتیجه را منحصرا در اختیارشان قرار دهم .
با تشکر و احترام
1.90225s, 19q