محققان دریافتند :

سیگار کشید در صبح خطر ابتلا به سرطان را دوبرابر میکند

۱۳۹۰/۰۵/۱۷ - ۱۳:۴۷ - کد خبر: 31368
سیگار کشید در صبح خطر ابتلا به سرطان را دوبرابر میکند
سلامت نیوز :محققان دریافتند  افرادیکه بلافصله پس از بیدار شدن از خواب شروع به کشیدن سیگار میکنند بیشتر از سایرین در معرض ابتلا به سرطان هستند.
این مطالعات که در مجله سرطان منتشر شده نشان دهنده این است که سیگار کشیدن در 30 دقیقه اول پس از بیدار شدن احتمال ابتلا به سرطان را تقریبا  تا دو برابر افزایش میدهد.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از بی بی سی نیوزآنها دریافتند  بیمارانی که در 30 دقیقه اول پس از بیدار شدن از خواب سیگار می کشیدند 79 درصد بیشتر احتمال دارد که مبتلا به سرطان شوند نسبت به کسانی که حداقل یک ساعت را منتظر بودند.
پروفسور رابرت  یکی از محققان میگوید : "افراد سیگاری که به زودی پس از بیدار شدن تمایل به سیگار کشیدن دارند هر  سیگار را مشتاقانه ترمیشکند .بنابراین محتمل ترین توضیح این یافته ها این است که کسانی که زودتر شروع به سیگار کشیدن میکنند دود بیشتری را به ریه ها میفرستند و مواد شیمیایی موجود در سیگار آنها را بیشتر در معرض ابتلا به سرطان قرار میدهد .
مطالعه دیگری که در همین مجله  بر روی 1،850 سیگاری ، 1055 نفر از آنهایی که سرطان های سر و گردن داشتند انجام شد ،  نشان داد : افرادی که در نیم ساعت ابتدای بیداری سیگار می کشیدند نسبت به کسانی که حداقل  یک ساعت را منتظر بودند 59 درصد بیشتر احتمال ابتلا به تومور را دارند.
دکتر جاشو ماسکار یکی دیگر از محققان میگوید : این سیگاری ها سطوح بالاتری نیکوتین وسایر سموم تنباکو را وارد بدن خود میکنند و احتمال اعتیاد هم برای آنا بیشتر است

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.17381s, 18q