پروتئین‌های سالم جایگزین گوشت چیست؟

۱۳۹۰/۰۵/۲۳ - ۱۰:۲۹ - کد خبر: 31636
سلامت نیوز : نتایج یك مطالعه گسترده در آمریكا نشان داده است كه مصرف روزانه گوشت قرمز به میزان قابل توجهی خطر ابتلا به دیابت نوع دوم را افزایش می‌دهد.

به گزارش ایسنا، كارشناسان بهداشتی دانشكده بهداشت عمومی هاروارد بزرگترین مطالعه‌ای را كه تا این تاریخ در زمینه تاثیر گوشت قرمز در بروز دیابت انجام شده سرپرستی و نتایج آن را در مجله آمریكایی تغذیه بالینی منتشر كرده‌اند.

این كارشناسان تاكید كردند: مصرف 50 گرم گوشت قرمز فرآوری شده در روز احتمال ابتلا به دیابت را 51 درصد افزایش می‌دهد و همچنین مصرف 100 گرم گوشت قرمز فرآوری نشده در روز احتمال بروز این بیماری را 19 درصد تشدید می‌كند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این خطر در صورتی كاهش پیدا می‌كند كه خوردنی‌هایی مثل مغز خشكبار، گوشت سفید، لبنیات كم چرب و حبوبات جایگزین گوشت قرمز شوند.

اما نكته مثبت این است كه این فاكتورهای خطرزا به محضی كه پروتئین‌های سالم‌ جایگزین گوشت قرمز شوند برطرف شده و از شدت آنها كاسته می‌شود.

این یافته حاصل نتایج پرسشنامه‌هایی است كه توسط بیش از 204 هزار داوطلب تكمیل شده بود. این افراد بین 14 تا 28 سال تحت نظارت قرار داشتند.

طبق آخرین آمار مركز كنترل و پیشگیری امراض آمریكا، در حال حاضر نزدیك به 350 میلیون فرد بالغ در جهان به دیابت مبتلا هستند و بیش از 11 درصد افراد بالغ بالای 20 سال در آمریكا به این بیماری دچار هستند.

دیابت نوع دوم یك بیماری مزمن است كه با افزایش شدید قند خون شناخته می‌شود و معمولا عواملی چون چاقی، عدم ورزش و تحرك و عادات غذایی ناسالم موجب بروز آن می‌شوند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.40647s, 18q