در ماه رمضان چگونه ورزش کنیم؟

۱۳۹۰/۰۵/۲۳ - ۱۰:۴۷ - کد خبر: 31646
سلامت نیوز : در فاصله سحر تا افطار از انجام فعالیت های بدنی و ورزش خودداری و فعالیت ها را به بعد از صرف افطار موكول كنید.
دكتر احمد پورآرام متخصص تغذیه ضمن بیان این مطلب اظهار داشت:‌ بهترین زمان برای انجام فعالیت های بدنی و ورزش حداقل یك ساعت پس از افطار است و ورزشكاران می توانند افطاری سبك،‌ كم چرب و حاوی قندهای پیچیده مانند خرما،‌توت خشك، نان و سیب زمینی مصرف كنند.
وی افزود:‌ ورزشكاران بهتر است انجام فعالیت های ورزشی را یك روز در میان انجام دهند تا ضمن انجام استراحت كافی،‌ فرصت مناسبی برای بازسازی منابع انرژی برای بدن فراهم شود.
دكتر پورآرام تصریح كرد:‌ باید قبل از انجام حركات ورزشی، آب و مایعات مصرف كرده و در حین ورزش نیز از مصرف مایعات و انواع نوشیدنی های كم شیرین و حاوی نمك دریغ نكنند همچنین پس ازانجام فعالیت ورزشی نیز باید برای تكمیل منابع قندی عضلات،‌ از مواد قندی پیچیده استفاده كنند.
این متخصص تغذیه توصیه كرد:‌ انجام فعالیت های بدنی و ورزش در حین روزه داری و در طول روز نباید بیش از 30 تا 45 دقیقه طول بكشد و اگر ورزش در آب و هوای گرم و زیر تابش اشعه خورشید باشد،‌ مدت زمان آن از این مقدار هم كمتر توصیه می شود.
وی تاكید كرد:‌ با توجه به محدودیت دریافت مایعات در هنگام روزه داری باید از انجام فعالیت های روزمره زیر نور خورشید و محیط های باز خودداری كرده و اگر مجبور به انجام فعالیت های روزمره در محیط های باز و در معرض تابش خورشید هستند، باید زمان آن را تا جای ممكن كاهش دهند.
دكتر پورآرام افزود: ورزشكاران باید توجه داشته باشند كه حركات ورزشی، تمرین و مسابقات باید به نحوی تنظیم شود تا با زمان افطار حداقل یك تا دو ساعت فاصله داشته باشد و برای انجام مسابقات مهم در ماه رمضان لازم است با متخصص تغذیه مشورت كنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
حسين مهدويان
خيلييييييييي خوب بود ممنون مرسيييييييييييييييييي
7.13514s, 19q