یک دوازدهم از 10درصد یارانه ها باید تا پایان تیرماه به وزارت بهداشت تعلق می گرفت

۱۳۹۰/۰۵/۲۴ - ۱۰:۰۱ - کد خبر: 31679
سلامت نیوز: طبق قانون برنامه پنجم توسعه باید تا پایان تیرماه یک دوازدهم از 10 درصد هدفمندی یارانه ها به وزارت بهداشت تعلق می گرفت ولی هنوز این کار انجام نشده است.

دکتر انوشیروان محسنی بندپی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ضمن بیان این مطلب گفت: طبق قانون، وزارت بهداشت باید نسبت به تمام وقت شدن استادان و اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور اقدام کند تا از این رهگذر بتواند بر بسیاری از مشکلات خود فائق شود، ولی اجرای این قانون بدون اختصاص اعتبارات لازم امکانپذیر نیست.

وی افزود: برای اجرای این قانون کمیسیون بهداشت و درمان با چنگ و دندان توانست مصوبه اختصاص ده درصد از محل اجرای قانون هدفمندی یارانه ها را به وزارت بهداشت از مجلس بگیرد.

وی در ادامه اظهار داشت: طبق این قانون باید تا آخر تیرماه یک دوازدهم از این ده درصد به وزارت بهداشت تعلق می گرفت ولی هم اکنون در اواخر مردادماه قرار داریم و هنوز از سوی دستگاه های ذیربط هیچ اقدامی دراین خصوص انجام نشده است.

وی افزود: با ادامه این روند پیش بینی می شود تا آخر شهریور نیز این مبلغ به وزارت بهداشت تحویل نخواهد شد و مردم در این اهمال کاری ها بیشتر از هر کسی ضرر می کنند.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.30897s, 18q