هات‌داگ به اندازه سیگار برای بدن مضر است

۱۳۹۰/۰۵/۲۴ - ۱۱:۰۰ - کد خبر: 31709
سلامت نیوز :مرکز تحقیقات سرطان در آمریکا اعلام کرد مصرف ۵۰ گرم گوشت فرآوری‌شده (تقریبا یک هات‌داگ) به اندازه یک پاکت سیگار به بدن آسیب رسانده و موجب ابتلا به سرطان‌ می‌شود.

در سال ۲۰۱۰، بیش از ۱/۱ میلیون هات‌داگ تنها در اتوبانی که مخصوص تردد موتورسواران در خارج از ایندیانا پولیس (مرکز ایالت ایندیانا در ایالات متحده آمریکا) است، فروخته شد. در این اتوبان که محل فروش هات‌داگ است، بیلبوردی نصب شد که عکس روی آن یک بسته سیگار را که درونش پر از هات‌داگ‌های کبابی بود، نشان می‌داد. کنار این جعبه، عکس جمجمه‌ای که نشانه خطر مرگ است قرار داشت که روی آن نوشته شده بود: «اخطار! هات‌داگ سلامت شما را به خطر می‌اندازد.»
به گزارش سرویس ترجمه خبرگزاری سینا، هدف شرکت مجری پروژه سرطان (cancer project) از نصب این بیلبورد این بود که به همگان بگوید مصرف گوشت‌های فرآوری‌شده باید به صفر برسد.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از سینا نیوز سوزان لوین (susan Levin)، متخصص تغذیه و مدیر آموزش تغذیه کمیته پزشکان و مسئولیت پزشکی در آمریکا می‌گوید: «مصرف گوشت‌های فرآوری‌شده مانند هات‌داگ می‌تواند خطر ابتلا به دیابت، بیماری‌های قلبی و انواع سرطان را افزایش دهد.»
این کمیته پیشنهاد داده است تا روی بسته‌بندی‌های هات‌داگ نیز مانند بسته‌بندی‌های سیگار، برچسب هشداردهنده نصب شود تا مصرف‌کنندگان بدانند، هات‌داگ برای سلامتی‌شان ضرر دارد.
گوشت‌های فرآوری‌شده به دلیل نیترات بالا،‌ اثرات منفی بر سلامت انسان گذاشته و خطر ابتلا به بیماری‌ها را افزایش می‌دهند.
بنا به گزارش مرکز تحقیقات سرطان در آمریکا مصرف روزانه تنها ۵۰ گرم گوشت فرآوری‌شده (تقریبا به اندازه یک هات‌داگ) میزان ابتلا به سرطان دستگاه گوارش را ۲۱ درصد افزایش می‌دهد. سرطان دستگاه گوارش، سومین سرطان شایع در ایالات متحده آمریکاست.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.47411s, 18q