ورزش ایروبیک در بهبود و حتی پیشگیری از بروز بیماری دیابت موثر است

۱۳۹۰/۰۵/۲۴ - ۱۲:۰۶ - کد خبر: 31728
سلامت نیوز : ورزش ایروبیک در بهبود و حتی پیشگیری از بروز بیماری دیابت موثر است و موجب ثابت ماندن و کاهش وزن می شود.
کارشناس ارشد تربیت بدنی ضمن اشاره به تاثیر ورزش آیروبیک در بهبود و حتی پیشگیری از بروز بیماری دیابت متذکرشد: ایروبیك به شما كمك می‌كند وزن خود را كم كنید و آن را در حد مناسب حفظ كنید، بنابراین دیگر شما چاق نخواهید بود كه بعدها در اثر این چاقی به دیابت نوع دو (بیماری قند) مبتلا شوید. همچنین انجام ورزش ایروبیک در بیماران دیابتی به كنترل قندخون آنها كمك می‌كند.
فرزانه صادقیان با اشاره به تاثیر ورزش ایروبیک در بیماری دیابت نوع 2 گفت:  ایروبیك یعنی فعالیتی كه عضلات بزرگ را حداقل 12 دقیقه با حالت ریتمیك و موزون به كار می‌گیرد. در شرایطی كه سرعت و شدت تمرین قابل تحمل است و نیاز بدن به استفاده از اكسیژن برای مدتی افزایش می‌یابد، این فعالیت انجام می‌شود.  
وی با بیان این که ورزش می تواند عوامل خطر ساز بیماری های قلبی و عروقی را کاهش دهد، افزود: ورزش تحمّل قند خون را بهبود می بخشد و موجب افزایش نشاط و کیفیت زندگی می شود.
وی یادآورشد: ورزش انجام حركات سنگین و تمرینات سخت نیست و حتما نیاز به محل مناسب، وقت زیاد و انرژی فراوان ندارد، بلكه می‌توان در خیابان، منزل و محل كار نیز آن را انجام داد.
صادقیان نمونه های ساده این ورزش را پیاده روی، دو، شنا، دچرخه سواری، کوه نوردی پله ای، اسکی در مناطق کوهستانی، اسکیت و قالبهای مختلف تنیس به صورت متناوب ( راکت بال، اسکواش) عنوان کرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.59463s, 18q