روزه داران سومالیایی با خاك افطار می كنند!

۱۳۹۰/۰۵/۲۶ - ۱۷:۲۹ - کد خبر: 31962
روزه داران سومالیایی با خاك افطار می كنند!
سلامت نیوز:  این روزها داستان مرگ و گرسنگی مسلمانان سومالی سوژه داغ رسانه ها شده است. انعكاس تصاویر و اخباری كه حتی اشك خبرنگاران غربی را نیز درآورده است.

به گزارش مشرق، گرسنگان سومالیایی با وجود آنكه از خیلی وقت پیش گرسنه هستند و اغلب بیمار و ناتوانند، همچنان روزه می گیرند.

شبكه فرانس 24 اعلام كرده اوضاع 12 میلیون گرسنه سومالیایی به قدری وخیم است كه از شدت گرسنگی در برخی مناطق خاك می خورند.

در حالی كه مثلث شوم خشكسالی، گرسنگی و جنگ داخلی مسلمانان را از هر طرف احاطه كرده است شیوع بیماری كشنده وبا به جمع قاتلان مردم این كشور قحطی زده افزوده شده است.

گزارش اخیر منتشر شده از سوی سازمان بهداشت جهانی نشان می دهد، وبا جان مردم را تصاعدی می گیرد. به طوری كه به كاركنان بسیاری از موسسات حقوق بشر كه در زمینه كمك رسانی به مردم در آستانه مرگ سومالی كمك می كنند، شوك وارد كرده است.

به گفته «میشل یاو» از كارشناسان سازمان بهداشت جهانی، تاكنون حدود 5 هزار نفر به اسهال شدید مبتلا شده اند و 180 نفر نیز بر اثر وبا مرده اند.

گفته می شود اصلی ترین دلیل شیوع وبا در سومالی نوشیدن آبهای آلوده است.

در حال حاضر مردم سومالی به شدت به پروتئین، چربی و حبوبات و برنج نیاز دارند. شما مردم نیكوكار می توانید كمك های نقدی خود را به شماره حساب 99999 جمعیت هلال احمر نزد بانك ملی شعبه مركزی و یا به شماره حساب 0199999999003 سیبا نزد همین بانك واریز كنید.

در ضمن كمیته امداد امام خمینی(ره) نیز شماره حساب ریالی 5555 و ارزی 333 بانك ملی ایران قابل واریز در تمامی شعب را آماده دریافت كمك های نقدی اعلام نموده است.

در صورت تمایل كمك های غیرنقدی خود را می توانید به پایگاه های داوطلبان صندوق های هلال احمر، مساجد منتخب و پایگاه ها و شعب جمعیت هلال احمر اهدا نمایید.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.3248s, 18q