هر ساعت تماشای تلویزیون می تواند 22 دقیقه از عمرتان کم کند!

۱۳۹۰/۰۵/۲۷ - ۱۵:۱۶ - کد خبر: 31965
سلامت نیوز: به گفته این متخصصان کودکان نباید بیش از دو ساعت تلویزیون در روز تماشا کنند و باید این موضوع فرهنگ سازی شود که بزرگسالان هم به اندازه کودکان در معرض خطرات ناشی از تماشای بیش از اندازه تلویزیون قرار دارند.

خبرآنلاین نوشت : برخی افراد عادت دارند روزی حداقل شش ساعت پای تلویزیون باشند.

این گروه قطعا فعالیتهای بدنی کمتری نسبت به سایرین خواهند داشت و بنا به نتایج تحقیقاتی تازه احتمال دارد  پنج سال زودتر از سایرین بمیرند.

بنا به همین تحقیقات تماشای زیاد تلویزیون به اندازه سیگار کشیدن و اضافه وزن برای بدن مضر است و این موضوع باید در کنار موارد ذکر شده به عنوان یک مشکل عمومی سلامت در جامعه مطرح شود.

متخصصان دانشگاه کوییزلند استرالیا در این زمینه نوشتند:«تماشای تلویزیون هم می تواند در صورت افراط همچون سیگار کشیدن و اضافه وزن سبب کاهش طول عمر شود و هر ساعت تماشای تلویزیون تقریبا تا  22 دقیقه از عمر افراد می کاهد.»

به گفته این متخصصان کودکان نباید بیش از دو ساعت تلویزیون در روز تماشا کنند و باید این موضوع فرهنگ سازی شود که بزرگسالان هم به اندازه کودکان در معرض خطرات ناشی از تماشای بیش از اندازه تلویزیون قرار دارند.

این نتایج که در نشریه British Journal of Sports Medicine به چاپ رسیده ماحصل تحقیقات دکتر لنرت ویرمن و تیم همراهش در فاصله سالهای 2000 تا 2010 است که با نظرسنجی از بیش از یازده هزار استرالیایی صورت گرفته است و تماشای تلویزیون در کنار نشستن در خودرو از رایج ترین فعالیتهای غیر تحرکی در بزرگسالان است.

به گفته دکتر ویرمن بسیاری از مردم به خاطر اطلاع رسانی خوب درباره مضرات سیگار دست به استعمال آن نمی زنند اما در مورد تماشای تلویزیون اقدام مشابهی صورت نگرفته و به همین خاطر مضرات آن کمتر شناخته شده است .
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.14508s, 18q