خوابیدن با لنز منجر به نابینایی می‌شود

۱۳۹۰/۰۶/۰۱ - ۱۲:۳۲ - کد خبر: 32142
سلامت نیوز : كارشناسان بهداشت و سلامت چشم به كاربران لنزهای چشمی هشدار دادند كه خوابیدن با این لنزها می‌تواند موجب نابینایی شود.

به گزارش ایسنا، این كارشناسان می‌گویند: افرادی كه از لنز استفاده می‌كنند باید حتما در مواقع مناسب لنزها را از چشم‌های خود خارج كرده و به روش صحیح و استاندارد تمیز كنند چرا كه آلودگی و بهداشت نامطلوب لنزها می‌تواند موجب بروز بیماریها و ناراحتی‌های مختلف چشمی از جمله عفونت قرنیه شود. اگر این قبیل عفونت‌ها درمان نشوند و مورد بی‌توجهی و سهل‌انگاری قرار بگیرند، آسیب دائمی به بینایی فرد وارد می‌شود و در موارد شدیدتر حتی می‌تواند فرد را نابینا كند.

به گزارش سایت اینترنتی مای هلت دیلی نیوز، چشم به طور طبیعی دارای یك گارد محافظ در برابر اجسام خارجی است. این عضو از طریق مایعی كه كره چشم را در برمی‌گیرد و حاوی آنزیم‌های حفاظت كننده است و با پلك زدن از چسبیدن هر جسم خارجی به سطح خودش جلوگیری می‌كند. با ان حال برخی از میكروب‌های بسیار ریز و هوازی از این حصار ایمنی و سیستم دفاعی می‌گذرند و با نفوذ از لایه محافظ سلولی به قرنیه می‌رسند.

دكتر سایمون كیلونیگتون متخصص میكروبیولوژی در دانشگاه لیسستر در این باره تصریح كرد: در واقع حمام و سرویس‌های بهداشتی به هیچ وجه جای مناسبی برای قراردادن و نگهدای از لنزها نیستند و مصرف كنندگان باید همیشه از محلول استریل برای شست و شوی لنزهای خود استفاده كنند. همچنین بیش از یك ماه استفاده از ظرف نگهداری لنز می‌تواند خطرناك باشد و به چشم‌ها آسیب برساند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.28567s, 18q