برای پیشگیری از خشکی پوست در فاصله افطار تا سحر، مایعات کافی مصرف کنید

۱۳۹۰/۰۶/۰۱ - ۱۲:۳۷ - کد خبر: 32145
سلامت نیوز : یک فوق تخصص پوست گفت: با توجه به تقارن ماه رمضان و فصل تابستان، مصرف میوه، سبزیجات و نوشیدن کافی آب و مایعات مهمترین راه برای پیشگیری از خشکی پوست و جبران آب از دست رفته بدن است.

دکتر امیر هوشنگ احسانی در گفت وگو با ایسنا منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران، اظهار کرد: به علت این که در ماه رمضان نظم و حجم غذای دریافتی تغییر می‌کند و همچنین محدودیت‌های تغذیه‌ای در طول یک ماه باعث کاهش رشد مو و خشکی پوست می‌شود از این رو باید مواد غذایی حاوی آهن، ویتامین‌ها و مواد معدنی را در وعده غذایی افطار و سحر جای داد.

وی افزود: برای این که افراد روزه دار بتوانند ماه رمضان را به خوبی سپری کنند و از برکات معنوی آن بدون هیچ استرس و یا ناراحتی مانند ریزش مو، پوسته پوسته شدن بهره‌مند شوند توصیه می‌شود، افراد در وعده‌های غذایی سحر و افطار از میوه، سبزیجات و مایعات به مقدار کافی استفاده کنند.

دکتر احسانی به کمبود روی و آهن در زنان اشاره کرد و گفت: برای جلوگیری از ریزش مو وشکندگی ناخن در بعد از ماه رمضان باید از مکمل ویتامین‌ها مصرف کنند تا دچار ریزش مو نشوند.

این متخصص پوست در خصوص افرادی که بیماری پوستی دارند و دارو مصرف می‌کنند، بیان کرد: این افراد برای تغییر ساعات مصرف داروها باید حتما به پزشک خود مراجعه کنند در غیر این صورت تغییر خودسرانه داروها و تغییر در میزان داروی دریافتی ممکن است عوارض جبران ناپذیری برای پوست و مو به همراه داشته باشد.

«پمفیگوس» تنها بیماری پوستی منع روزه‌داری!

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: کسانی که زمینه کاهش رشد مو دارند، باید از یک سری مکمل‌های جایگزینی استفاده کنند. همچنین این افراد باید درهنگام خروج از منزل باید حتما از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنند.

دکتر احسانی در پایان در خصوص اینکه روزه داری برای هیچ یک از بیماری‌های پوستی مشکلی ایجاد نمی‌کند، گفت: تنها در بیماری «پمفیگوس» که یک بیماری خود ایمنی بوده و موجب تاول زدن پوست می‌شود، افراد به علت دریافت کورتون و تشدید بیماری ناشی از روزه داری از از روزه گرفتن منع می‌شوند همچنین در سایر بیماری‌های پوستی منعی برای روزه داری وجود ندارد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.17014s, 18q