آمار کارمندان معتاد کاهش پیدا نکرده است

۱۳۹۰/۰۶/۰۱ - ۱۲:۴۱ - کد خبر: 32149
سلامت نیوز : دبیر هیئت عالی نظارت بر تخلفات کارکنان دولت با اعلام اینکه میزان تخلفات کارکنان از 15 هزار در سال 88 به 11 هزار تخلف در سال 89 کاهش یافته گفت: بیشترین آمار تخلفات کارکنان دولت مربوط به غیبت غیرموجه و تاخیر حضور در سرکار است.

احمد نجابت  در پاسخ به این پرسش که هیات نظارت بر تخلفات کارکنان دولت چه برخوردی با کارمندان معتاد می کند گفت: متاسفانه آمار کارکنان معتاد در ادارات ثابت است و روند کاهش را نشان نمی دهد. بر اساس قانون و رای هیات نظارت کارمندی که معتاد است پس از شناسایی و انجام آزمایشات باید خود را به پزشک و کمپهای مجاز ترک اعتیاد معرفی کند و پس از 6 ماه با در دست داشتن نتایج آزمایشات و صحت پاک بودن می تواند دوباره به کار بازگردد.

دبیر هیأت عالی نظارت از تخلفات کارکنان دولت در پاسخ به اینکه اگر کارمند معتاد برای بار دوم و سوم به سمت اعتیاد رفت چه برخوردی با وی می شود گفت: این نیاز به تشخیص رای هیئت عالی دارد ولی کارمندانی که چندین بار پس از پاک شدن دوباره به سمت اعتیاد روی می آورند قطعا اخراج می شوند که چندین مورد هم داشتیم که اخراج شدند.

نجابت برای جلوگیری از فعالیت کارمندان معتاد در ادارات پیشنهاد داد: باید کارمندان معتادی که پاک شده اند هر 6 ماه یکبار آزمایش اعتیاد بدهند و نتیجه آزمایش را به مسئولان مربوطه تحویل دهند. البته این روند به طور کاملا محرمانه  است تا آبروی کارمندان حفظ شود.

وی افزود: متاسفانه بلای اعتیاد دامنگیر افراد ناآگاه می شود که در برخی از پرونده های تخلفات کارکنان حتی یک کارمند به جرم نگهداری 30 کیلو گرم مواد مخدر در محل کار بازداشت شد و حتی خرید و فروش مواد مخدر هم در برخی دیگر از پرونده ها داشته ایم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.46411s, 18q