افراد با ازدواج موفق ، کمتر در معرض ابتلا به بیماری های دیابت و سکته قرار دارند

۱۳۹۰/۰۶/۰۲ - ۱۰:۳۷ - کد خبر: 32185
سلامت نیوز: ازدواج های ناموفق یا نارضایتی از ازدواج یکی از بزرگترین خطراتی است که سلامتی  مردان را تهدید می کند .

تحقیقات جدید نشان می دهد مردانی که ازدواج موفقی داشته اند نسبت به دوستانشان که در ازدواج ناموفق بوده و یا هنوز مجرد هستند کمتر در معرض ابتلا به بیماری های دیابت یا سکته قرار دارند.
 
به گزارش سلامت نیوز به نقل از سایت پزشکان بدون مرز به نقل از  تلگراف  ، دانشمندان می گویند ازدواج های ناموفق یا نارضایتی از ازدواج یکی از بزرگترین خطراتی است که با ابتلا به سکته را در مردان افزایش دهد.

این یافته جدید دانشمندانی را که انتظار نداشتند از یک ازدواج موفق و داشتن خانه ای شاد چنان تاثیر بزرگی را بر روی سلامت مردان مشاهده کنند، نیز شگفت زده کرده است.

طی این تحقیقات بر روی ۱۰ هزار و ۵۹ شهروند که در تحقیقات سال ۱۹۶۳ بیماری های قلبی در یکی از مرکز مطالعات قلبی شرکت داشته اند مطالعه شد.

محققان مردان این گروه را از طریق تاریخ مرگ آنها و دلایل مرگ ردیابی کردند. در سال ۱۹۶۵، یعنی دو سال پس از مطالعه اول از داوطلبان خواسته شد ازدواج خود را در دو دسته موفق یا ناموفق ارزیابی کنند و یا در صورت مجرد بودن آن را اعلام کنند.

نتایج تحلیل بر روی ۳٫۶ درصد از مردانی که ازدواجی ناموفق داشته اند در مقایسه با مردانی که ازدواج بسیار موفقی داشته اند، نشان داد مردانی که در ازدواج ناموفق بوده اند ۶۴ درصد بیشتر در معرض سکته های مهلک قرار دارند.

با مشاهده این نتایج محققان اعلام کردند هرگز انتظار نمی رفت ازدواج ناموفق چنین درصدی از اهمیت را بر سلامت مردان داشته باشد.

با این حال محققان اعلام کرده اند به دلیل وجود کمبودهایی در اطلاعات این مطالعه از جمله میزان سکته های غیر مرگبار در برابر سکته های مهلک و همچنین درمانهایی که شرکت کنندگان پس از پنج سال اول مطالعه تحت آن قرار گرفته اند و عدم شرکت زنان در این مطالعه، این تحقیقات نیازمند تکمیل اطلاعاتی بیشتری خواهد بود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.36968s, 18q