تعهد در روابط خانوادگی ضامن بهداشت روانی است

۱۳۹۰/۰۶/۰۲ - ۱۱:۲۵ - کد خبر: 32193
سلامت نیوز : كارشناسان بهداشتی معتقدند افراد بالغ و بزرگسال می‌توانند با پذیرفتن و اجرای شش عادت سالم و صحیح در زندگی خود، طول عمرشان را افزایش داده و از مرگ زودرس جلوگیری كنند.

به گزارش ایسنا، كارشناسان مركز كنترل و پیشگیری امراض آمریكا در آتلانتا در یك مقاله جدید به شش راهكار موثر و كلید طلایی برای افزایش طول عمر انسانها اشاره و تاكید كردند كه توجه به این راهكارها و  اجرای آنها می‌تواند تا 63 درصد از مرگ زودرس جلوگیری كند.

 این راهكارها عبارتند از:

1-‌ ترك سیگار كه موثرترین اقدام برای محافظت در برابر تمامی عوامل است منجر به مرگ زودرس می‌شوند.

2-‌ دنبال كردن یك رژیم غذایی سالم كه پس از ترك سیگار عاملی بسیار مهم در حفظ سلامت بدن است و احساس عمومی بدن را چه به لحاظ جسمی و چه به لحاظ روانی بهبود می‌بخشد.

3-‌ انجام فعالیتهای بدنی و تمرینات ورزشی مداوم با برنامه روزانه منظم

4-‌ عدم مصرف مشروبات الكلی

5- آرام خوردن و آرام نوشیدن كه شعاری خلاف فست فودهای امروزی است. در حالی كه جوامع به سوی سریع خوری پیش می‌روند همیشه این مطلب را در ذهن خود نگه دارید كه سریع خوردن و آشامیدن برای سلامتی مضر است. این روش مانع از رسیدن مواد مغذی ضروری به بدن می‌شود و شما را به سمت خوردن غذاهایی با ارزش تغذیه‌ای پایین سوق می‌دهد.

6-‌ متعهدبودن به روابط خانوادگی كه سلامت روانی انسان را تضمین می‌كند. تعهد به روابط زناشویی عشق و امنیت را در زندگی تثبیت می‌و روابط عمیق‌تری را بین اعضای خانواده ایجاد می‌كند كه حاصل آن بهداشت روانی مطلوب و در نهایت بهره‌مندی از سلامتی جسم و روح در طول عمر است.

به گزارش سایت اینترنتی مدیكال نیوز، مطالعات نشان می‌دهد افرادی كه این عادت‌های مناسب و سالم را در زندگی خود جای می‌دهند 66 درصد كمتر دچار مرگ زودرس ناشی از سرطان و 65 درصد كمتر دچار مرگ زودهنگام ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی می‌شوند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.1228s, 18q