رژیم غذایی مناسب برای كاهش درد آرتروز

۱۳۹۰/۰۶/۰۳ - ۱۲:۴۳ - کد خبر: 32241
سلامت نیوز :مبتلایان به آرتروز باید به حدكافی مواد موردنیاز بدن خود را از طریق غذا تامین كنند چرا كه رژیم غذایی مناسب، بهترین روش كاهش درد آرتروز است.
اگر تغذیه نامناسب باشد، بدن نیز ضعیف می شود و به تبع آن مقابله با بیماری دشوارتر می شود.
آرتروز شایع ترین بیماری از دسته التهاب مفاصل است و در این بیماری غضروف مفصل آسیب دیده و كم كم از بین می رود.
همچنین آرتروز ممكن است هر مفصلی را درگیر كند اما مفصل بزرگ كه وزن بدن را تحمل می كند مثل مفاصل زانو، ران و ستون فقرات بیشتر در معرض مبتلا هستند.
افراد مبتلا به آرتروز حتما باید داروهای ضد درد خود را كه پزشك تجویز كرده را به موقع مصرف كنند زیرا اگر درد شروع شود و بعد مسكن مصرف كنند، درد دیرتر و سخت تر كنترل می شود اما مصرف مرتب و طبق دستور پزشك، باعث می شود شدت درد كاهش یابد.
بهتر است این افراد از مفصل خود كمتر كار بكشند و درهر ساعت دست كم، 10 دقیقه به مفصل خود استراحت دهند و سعی كنند تا حدامكان، فعالیت های بدنی خود را طوری تنظیم كنند كه مفصل مبتلا، كمتر فعال باشد.
در افرادی كه اضافه وزن دارند كم كردن وزن باید حتما مدنظر قرار گیرد همچنین رژیم گرفتن و ورزش كردن برای كاهش وزن باید تحت نظر پزشك انجام شود.
افراد مبتلا به آرتروز، برای كاهش درد خود می توانند از كیسه یخ استفاده كرده و یا طبق دستور پزشك از مسكن های ضددرد و ضدالتهاب كه در كاهش درد مفصل موثر است، استفاده كنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.319s, 18q