بی‌قراری كودكان هنگام رویش دندان طبیعی است

۱۳۹۰/۰۶/۰۵ - ۱۳:۵۴ - کد خبر: 32295
سلامت نیوز : رئیس انجمن دندان‌پزشکی کودکان ایران گفت: زمان شكافتن لثه و رویش دندان اكثر كودكان ناآرام و بی قرار می شوند كه امری طبیعی است و باید بدون نگرانی و با اشیایی مناسب مثل حلقه‌های مخصوص برای جویدن درد آنان را تسكین داد.
 
محمدمجتبی گلپایگانی در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: زمانی كه دندان‌های یك كودك شروع به شكافتن لثه می‌كند و آماده برای ظاهر شدن می‌شود غالباً لثه‌های كودك متورم، حساس و دردناك می‌شود.

وی افزود: طفل در این موقعیت به علت ناراحتی حركاتی مخصوص و شبیه شكلك درآوردن در صورت خود ظاهر می‌سازد و بی‌قرار می‌شود.

گلپایگانی ادامه داد: در این گونه مواقع مالش دادن لثه‌ها با یك انگشت تمیز یا به وسیله یك قاشق كوچك و خنك تا حدودی درد كودك را می‌كاهد و او را تسكین می‌دهد.

وی ادامه داد:‌ مواقعی كه دندان‌ها در حال درآمدن هستند، باید به طفل وسایلی داده شود كه آن را گاز بگیرد. برای این كار اشیای مناسبی از قبیل حلقه‌های مخصوصی با مقاومت شبیه لاستیك برای جویدن و گاز گرفتن اطفال ساخته شده است كه استفاده از آن ممكن است باعث تسكین شود.

رئیس انجمن دندانپزشكی كودكان ایران افزود: اگر حساسیت و درد لثه‌های طفل خیلی شدید باشد امكان دارد دندانپزشك با تجویز داروی بی‌حسی اثر درد را در لثه‌ها از بین ببرد.

گلپایگانی خاطرنشان كرد: اگر والدین از این موضوع كه دندان درآوردن كودك و درد آن یك امر طبیعی است آگاهی یابند آرامش می‌یابند و از میزان نگرانی آنها كاسته می‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.12264s, 18q