تخم ‌مرغ نیم‌پز نخورید

۱۳۹۰/۰۶/۰۷ - ۱۰:۴۶ - کد خبر: 32389
تخم ‌مرغ نیم‌پز نخورید
سلامت نیوز : یك كارشناس بیماری‌های منتقله از آب و مواد غذایی دانشگاه علوم پزشكی كرمان گفت: مهم‌ترین علت شیوع عفونت‌های روده‌ای بویژه در فصل تابستان، استفاده از مواد غذایی مانده، حرارت ندادن كافی غذاهای سرد شده، مصرف زرده تخم‌مرغ نیم‌پز، بستنی‌ها، آبمیوه‌ها و آب‌های آلوده است.

علی جعفری با بیان این كه اسهال یكی از جدی‌ترین و شایع‌ترین بیماری‌های فصل گرما در میان كودكان است، افزود: عفونت‌های روده‌ای از شایع‌ترین بیماری‌های تابستان است.

وی یادآور شد: كارشناسان و متخصصان تغذیه، عفونت‌های روده‌ای را از شایع‌ترین بیماری‌های فصل تابستان می‌دانند كه كودكان و سالمندان را به عنوان آسیب‌پذیرترین افراد جامعه بیش از هر گروه سنی دیگری تهدید می‌كند.

جعفری به مسمومیت غذایی اشاره و تصریح كرد: مسمومیت غذایی بر اثر خوردن غذای آلوده یا زیاد خوردن ایجاد می‌شود و علایم آن بیشتر با درگیری دستگاه گوارش همراه است و شدت این بیماری طیف گسترده‌ای دارد؛ گاهی آنقدر خفیف است كه نیاز به اقدامات درمانی ندارد و گاهی در كودكان زیر یك سال، افراد پیر و افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف آنقدر شدت می‌یابد كه جان آنها را تهدید می‌كند. / ایسنا


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.61156s, 18q