75 درصد كاربران كامپیوتر دچار دردهای ناحیه كمر، گردن و شانه می شوند

۱۳۹۰/۰۶/۱۱ - ۱۳:۳۹ - کد خبر: 32497
75 درصد كاربران كامپیوتر دچار دردهای ناحیه كمر، گردن و شانه می شوند
سلامت نیوز : 75 درصد كاربران كامپیوتر گاهی اوقات دچار اختلالات اسكلتی عضلانی و دردهای ناحیه كمر ، گردن و شانه می شوند.
 مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشكی اعلام كرد: عضلات، تاندونها، مفاصل، استخوان ها و غضروف ها ، سیستم اسكلتی عضلانی بدن را تشكیل می دهند و 20 تا 25 درصد كاربران كامپیوتر هرروز دردهای اسكلتی عضلانی را تجربه می كنند.
بنابراین گزارش، 53 درصد كاربران كامپیوتر نیز از دردناك بودن و خشكی گردن و شانه رنج می برند كه این اختلالات خوش خیم بوده و با انجام نرمش های مناسب تا حد زیادی بهبود می یابد.
این گزارش می افزاید، یكی از شایعترین شكایت كاربران،‌ ناراحتی كمر و گردن است كه نشستن های طولانی مدت روی صندلی نامناسب كه حمایت لازم را از كمر انجام نمی دهد، خم كردن و بلند كردن مداوم سر برای خواندن برگه ای كه روی میز قرار دارد و خم كردن سر به عقب از علت های ناراحتی كمر و گردن است.
بنابر اعلام مركز سلامت محیط و كار، عارضه دیگری كه كاربران كامپیوتر را تهدید می كند ناراحتی های مربوط به دست در حین تایپ كردن است كه توصیه می شود برای جلوگیری از این امر، اندازه كیبورد متناسب با دست کاربر باشد به طوری که انگشتان به راحتی روی آن حلقه بزنند و شکل آن به نحوی باشد که مچ دست روی آن قرار گیرد.
این گزارش می افزاید،‌ لازم است در همان سطح، صفحه کلید قرار گیرد و فضای کافی برای حرکت دادن Mouse وجود داشته باشد و همچنین سیم Mouse مانع حرکت دادن آن نشود بهتر است برای حرکات کوچک از حرکت مچ استفاده کنند و آرنج روی استراحتگاه تکیه داشته باشد.
گفتنی است: به منظور دستیابی به کنتراست لازم در تصویر و حذف موثر میدان های الکتریکی ، مغناطیسی و اشعه های آزار دهنده ناشی از لامپ تصویر ، بهتر است از فیلتر محافظ استفاده شود
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.55043s, 18q