احتمال مرگتان در کجا بیشتر است؟

۱۳۹۰/۰۶/۱۵ - ۱۲:۰۶ - کد خبر: 32716

سلامت نیوز : رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اعلام اینکه بیشترین کشته‌شدگان حوادث رانندگی از ابتدای سال 90 تاکنون در زیر پلهای هوایی اتفاق افتاده است گفت: برخی پل‌های هوایی استانداردهای لازم را ندارند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر سردار حسین رحیمی با بیان این که تلاش‌های خوبی برای احداث پل‌های مکانیزه انجام شده شده گفت: متاسفانه بسیاری از شهروندان با وجود مکانیزه شدن پل های عابر پیاده از آن استفاده نمی کنند. این در حالی است که از ابتدای سال 90 تا کنون بیشترین کشته شدگان و مجروحین تصادفات در زیر پلهای عابر پیاده اتفاق افتاده است.

وی با اشاره به اینکه برخی از این پل ها استانداردهای لازم را ندارند که پلیس این موضوع را به مسئولان ذی ربط اعلام کرده است گفت: برخی شهروندان در هنگام استفاده از این پل ها دچار مشکل می شوند زیرا این پل ها به گونه ای طراحی شده که تردد برای کسانی که مشکل جسمی و حرکتی دارند دشوار است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران تاکید کرد: مشکل اصلی فقر قانونی برای برخورد با تخلفات عابرین پیاده است. آمارها نشان می دهد عابرین و موتور سیکلتها اصلی ترین عوامل ایجاد تصادفات هستند زیرا این دو گروه تن به اجرای قوانین نمی دهند.

سردار رحیمی با بیان اینکه باید بسترهای لازم برای برخود قانونی با عابرین پیاده متخلف فراهم شود گفت: صدور کارت ملی الکترونیک یکی از بسترهای مورد نیاز اعمال قانون است و پلیس مدتها است پیگیر اجرایی شدن قوانین برای عابرین پیاده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.35661s, 18q