جوش شیرین در نان كم‌خونی و كمبود كلسیم را به دنبال دارد

۱۳۹۰/۰۶/۱۵ - ۱۲:۵۷ - کد خبر: 32731
سلامت نیوز :رئیس انجمن علمی غذا و تغذیه حامی سلامت ایران گفت: جوش شیرین یکی از عوامل بازدارنده فلزات دوظرفیتی است که افزودن آن به انواع نان‌ها، کم‌خونی و کمبود کلسیم را به همراه دارد.
 
سیدضیاءالدین مظهری، در گفت‌و‌گو با فارس اظهار داشت: پوکی استخوان بیماری است که بر اثر کاهش مصرف کلسیم در بدن ایجاد می‌شود، یک فرد باید هر روز مقداری کلسیم مصرف کند که این کلسیم از منابع غذایی مختلف شامل شیر و لبنیات، دانه‌ها و مغزهای گیاهی مانند کنجد و بادام تأمین می‌شود.

وی گفت: کلسیم از حبوبات نیز به بدن می‌رسد ولی باید توجه داشت که اگر نور آفتاب به پوست نرسد، ویتامین d3 تشکیل نشده و جذب کلسیم مختل می‌شود.

رئیس انجمن علمی غذا و تغذیه حامی سلامت ایران اضافه کرد: در شهرهایی مانند اصفهان، شیراز، تبریز و تهران به دلیل گسترده شدن صنعت و آلودگی هوا، نور آفتاب به طور مستقیم به پوست نمی‌رسد همچنین عدم تحرک موجب بروز پوکی استخوان می‌شود؛ البته نرمش و پیاده‌روی روزانه نیز می‌تواند از پوکی استخوان پیشگیری کند.

مظهری افزود: زنان برای پیشگیری از پوکی استخوان و مشکلات استخوانی می‌توانند روزانه خریدهای خانه را انجام دهند، این كار موجب استحکام استخوان‌های ران آنها می‌شود و فعالیت‌های روزانه زنان می‌تواند از شکستگی‌های استخوان پیشگیری کند.

وی ادامه داد: البته باید توجه داشت که غذاهای آماده تیشه به ریشه سلامتی افراد می‌زند؛ این غذاها فقط شکم را پر می‌کند و 50 ماده مغذی را که بدن به آن محتاج است را به بدن نمی‌رساند.

رئیس انجمن علمی غذا و تغذیه حامی سلامت ایران بیان داشت: افزودن جوش شیرین به انواع نان‌ها نیز یکی از مسائلی است که موجب کمبود کلسیم در بدن می‌شود؛ جوش شیرین یکی از عوامل بازدارنده فلزات دوظرفیتی است که کم‌خونی و کمبود کلسیم را به همراه دارد و مواد سرطان‌زا را به صورت نیتروزامین به بدن می‌رساند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.6725s, 18q