عامل بروز اضطراب و افسردگی چیست؟

۱۳۹۰/۰۶/۱۵ - ۱۳:۰۰ - کد خبر: 32734
عامل بروز اضطراب و افسردگی چیست؟
سلامت نیوز :روانشناسان در یك مطالعه جدید دریافته‌اند كودكانی كه سریعتر بالغ می‌شوند اضطراب و افسردگی بیشتری را تجربه می‌كنند.

به گزارش ایسنا، این روانشناسان تایید كردند با توجه به این یافته والدین و معلمان مدرسه باید علاوه بر سن بالغ شدن، سرعت بلوغ را نیز در مواجهه با نوجوانان در نظر بگیرند.

كریستین مارئسو، نویسنده اصلی این مطالعه خاطرنشان كرد: ما جزئیات فراگیر بیشتری از آنچه كه در دوران بلوغ در بدن یك نوجوان اتفاق می‌افتد، بدست آوردیم و بررسی كردیم كه چرا حاصل این تغییرات می‌تواند بروز مشكلات رفتاری باشد.

دكتر الیزابت سوسمان از دانشگاه ایالتی پن كه سرپرستی این مطالعه را برعهده داشته اطلاعات مر بوط به 364 پسر و 373 دختر نوجوان را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد. این اطلاعات از انستیتو ملی سلامت كودك و رشد انسان جمع‌آوری شده و نتایج مطالعات در مجله روانشناسی رشد منتشر شده است.

به گزارش روزنامه واشنگتن پست، این متخصصان می‌گویند: وقتی تغییرات مهم مربوط به دوران بلوغ در یك مدت زمان كوتاه بروز می‌كنند نوجوانان زمان كافی برای كنارآمدن و هماهنگ شدن با آنها نخواهند داشت، بنابراین به لحاظ احساسی و اجتماعی آمادگی تمام این تغییرات را ندارند و در نتیجه دچار مشكلات رفتاری می‌شوند كه مشكلات درونی به مشكل اضطراب و افسردگی بروز می‌كند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.75371s, 18q